W tak pięknych okolicach chodzimy...

Nordic Walking

Nordic walking to marsz z kijami. Ale nie każdy marsz z kijami to nordic walking. 🙂

🌼 Nordic Walking jest idealnym sposobem na:
  • sprawność fizyczną,
  • świetne samopoczucie,
  • zdrowie,
  • rehabilitację i profilaktykę,
  • zarządzanie stresem,
  • efektywne spędzenie wolnej chwili.
W tak pięknych okolicach chodzimy...
W tak pięknych okolicach chodzimy…

Kim jestem?

Nazywam się Agata Maśluszczak i jestem instruktorem nordic walking. Pierwszy kurs instruktorski zrobiłam jeszcze w dobie pandemii, w roku 2020. Był to kurs mocno napakowany teorią i bazował baaardzo dużo na pracy własnej.
2020
2020
W bieżącym roku (2023) postanowiłam zrobić drugi kurs instruktorski. Tym razem jednak był on podzielony na dwie części, teoretyczną i praktyczną, i to na tą drugą część czekałam jak na szpilkach.
2023, Akademia Polska, Nordic Walking Poland.pl Group
2023, Akademia Polska, Nordic Walking Poland.pl Group
Mega się na nią cieszyłam i nie mogłam się doczekać. I się nie zawiodłam! Byłam zachwycona. Choć niesamowicie zmęczona, bo jednak cały dzień spędziliśmy na dworze w jednym z wrocławskich parków. Ilość i różnorodność ćwiczeń, sposób prowadzenia zajęć (prowadzącym był Grzegorz Nakonieczny), przygotowanie metodologiczne prowadzącego, sposób dzielenia się swoją wiedzą i umiejętnościami, zwracanie uwagi na indywidualne predyspozycje poszczególnych uczestników i uczestniczek grupy – zrobiły na mnie naprawdę duże i bardzo pozytywne wrażenie. Chciałabym w takich zajęciach uczestniczyć co miesiąc. 😀
Część praktyczna kursu
Część praktyczna kursu
Zapraszam Cię na wspólne spacery, ale niech nie zwiedzie Cię nazwa “spacer”. 😉 Nasz “spacer” będzie treningiem – treningiem poprawnego chodzenia z kijami.
Uśmiechnij się! :-)
Uśmiechnij się! 🙂
Warto pamiętać, że Nordic Walking to przede wszystkim DOBRA ZABAWA! I oprócz wskazówek dotyczących poprawnego chodzenia na naszych spotkaniach dobrze się bawimy!
w większym gronie
w większym gronie
🌼 Uwaga- ten sport jest dla każdego, bez względu na wiek i na każdy dzień, bez względu na pogodę.

Co Ci proponuję?

Proponuję Ci treningi grupowe lub indywidualne. Oba rodzaje treningów odbywają się na otwartej przestrzeni.
Chwilowo treningi grupowe odbywają się w czwartki o godzinie 18:00 w Stanowicach. Spotykamy się na ul. Łąkowej 2. Każdy trening rozpoczynamy rozgrzewką oraz krótkim wprowadzeniem do NW, jeśli idą z nami osoby totalnie początkujące. Spotkanie te są rozliczane zgodnie z cennikiem zajęć grupowych (20 zł/ os) i trwają ok 1,5 do 2 godzin, z rozgrzewką i rozciąganiem. Więcej aktualnych informacji na temat tych spotkań znajdziesz na grupie FB Nordic Walking Stanowice/Marcinkowice.
Kolejne grupy będą się pojawiać przy uzbieraniu stałej min. 5-osobowej grupy. Koszt takich zajęć: 20 zł/ os.
Treningi indywidualne odbywają się w ustalonym wspólnie miejscu, np. na terenie parku, lasu, itp. Oława, Siechnice, Jelcz-Laskowice, Brzeg i okolice.
Dzień i godzinę zajęć ustalamy mailowo lub telefonicznie.

Zajęcia trwają ok 1,5 godziny, a intensywność treningu dostosowuję do kondycji i wieku uczestnika. Podczas pierwszych zajęć wyjaśnię Ci, jak odpowiednio dobrać wysokość i rodzaj kijka dostosowany do osobistych predyspozycji.

Koszt treningu indywidualnego to (1 osoba) – 100,00 zł (do negocjacji w zależności od liczby wykupionych treningów).

Jeśli zbierzesz stałą grupę, która będzie liczyła min. 5 osób, poprowadzę zajęcia Nordic Walking w Twojej okolicy. Takie zajęcia będą traktowane jako ZAJĘCIA GRUPOWE i rozliczane zgodnie z cennikiem zajęć grupowych (20 zł/ os). Dzień tygodnia i godzinę zajęć ustalimy wspólnie.

P.S.

Od czasu do czasu zdarza mi się organizować lub współorganizować wyjścia bezpłatne lub charytatywne, np. na rzecz Fundacji Nasza Mozaika. Najbliższe tego typu spotkanie odbędzie się już niedługo, bo w sobotę, 25go listopada o godz. 08:30. Mozaikowe Kijki, bo tak nazywa się owo wydarzenie, organizuję we współpracy z Kasią Magoś, która prowadzi w Stanowicach Punkt Pilates – Studio Świadomego Ruchu. Spotykamy się w “nowych” Stanowicach na skrzyżowaniu ulic: Malinowej, Ogrodowej, Parkowej i Irysowej w nowej części Stanowic. W planie jest przejście ok. 10 km trasy, która została tak dobrana, by promować uroki gminy Oława i tereny obszaru Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej.

Jako, że Mozaikowe Kijki odbędą się w bezpośrednim sąsiedztwie terminu Andrzejek, to po spacerze na uczestników czeka mała niespodzianka.
Podczas spaceru będzie można także wrzucić cegiełkę do puszki na rzecz Fundacji Nasza Mozaika, która niesie wsparcie kobietom w nie zawsze łatwej misji macierzyństwa.
Mozaikowe Kijki
Mozaikowe Kijki

PS. 2

A jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis lub któryś z poprzednich, może już nie raz skorzystałaś z tego, co u mnie znalazłaś, możesz postawić mi symboliczną kawę. 🙂 Każda kawa to bezcenna dla mnie wskazówka, że to, co tu piszę, przydaje się innym. A każde słowo uznania i choćby symboliczne “dziękuję” uskrzydla jak nie wiem co. 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pozostańmy w kontakcie!

Poinformuję Cię o najnowszych wpisach, a także jako pierwszej zdradzę plany na najbliższy miesiąc. 😎

Nie wysyłam żadnego spamu!

Scroll to Top