O mnie

Cześć!

Nazywam się Agata Maśluszczak. Z wykształcenia jestem nauczycielem języka niemieckiego, etatowo od dobrych kilku lat pracuję w banku, gdzie przede wszystkim wykorzystuję znajomość języka niemieckiego i angielskiego. Uczę też języka niemieckiego jako lektor w szkole językowej. A od niedawna jestem doulą w trakcie szkolenia.

Agata

Od prawie sześciu lat jestem mamą. Wiele słyszałam na ten temat, że dziecko przewraca życie do góry nogami. Nie wierzyłam. Byłam przekonana, że to kwestia organizacji. A że lubię planować i organizować, byłam pewna, że sobie poradzę i będzie jak dawniej. Naturalnie życie pokazało, że jest inaczej. 🙂 Anielka przewróciła moje życie do góry nogami. Z perspektywy czasu wiem, że to nie dlatego, że pewnych rzeczy nie mogę robić. Ale dlatego, że chcę je robić inaczej. To moje pierwsze macierzyństwo jednak głównie mnie przytłoczyło. Zaskoczyła mnie ogromna odpowiedzialność, z którą nie mogłam sobie poradzić. A także ograniczenia, które tak naprawdę w znacznej mierze sama sobie narzuciłam.

Z Anielką
Z Anielką

Antoś pojawił się trzy i pół roku temu. I wraz z nim świat zmienił się na lepsze. 🙂 Może brzmi to nieprawdopodobnie. Ale dzięki temu podwójnemu macierzyństwu – uspokoiłam się. Odnalazłam spokój, spełnienie i radość.

Z Antosiem
Z Antosiem

Trzecia ciąża, prawie 2 lata temu, to z kolei spełnienie marzeń i podejmowanie decyzji. To świadome i długofalowe planowanie, które mam nadzieję, że pozwoli mi na życie na moich własnych zasadach. Pokochałam bycie mamą. I mimo, że tak – bywam zmęczona, wkurzona, zdarza mi się krzyczeć, to wiem, że to jest właśnie to, czego chcę od życia.

BLOG

Ale bycie mamą to nie wszystko. Gdy byłam w ciąży z Antosiem, wróciłam do udzielania korepetycji z języka niemieckiego. Aż ciśnie się na usta – „God! It’s so good to be back!” 🙂 To był początek szukania zagubionej gdzieś po drodze siebie. Prawie całą ciążę, pierwszy rok życia Antka, a potem trzecią ciążę, prowadziłam korepetycje, jednocześnie tworząc blog, który zaczęłam dzięki Agnieszce. 🙂

Ten blog jest miejscem, gdzie pokazuję, ile fajnych rzeczy dzieje się w naszym małym światku dla dzieci, mam, rodziców, rodzin. Oława, Siechnice, Jelcz-Laskowice, czy Brzeg – mają nam sporo do zaoferowania. Od początku mojego macierzyństwa szukałam alternatyw dla Wrocławia. Męczyły i męczą mnie wycieczki w tamtą stronę i rzadko tam zaglądam.

Zaskakuje mnie, ilu ciekawych i zaangażowanych ludzi można spotkać w naszych niewielkich miastach. W związku z tym, że długo szukałam pomysłu na siebie – jestem zafascynowana nietuzinkowymi kobietami, które spotykam w naszej okolicy i chcę mówić o nich głośno. Byłyśmy wychowywane w przeświadczeniu, że dziewczynka ma być spokojna, cicha, grzeczna. Dlatego wiele z nas nie potrafi mówić o sobie. Chcę, żeby moja córka umiała. Żeby głośno mówiła, że ona potrafi i robi to dobrze. Dlatego zaczynam od siebie i kobiet wokół mnie. Bo chcę dawać dobry przykład dziewczynkom, które do wielkiego świata dopiero wejdą.

Na blogu pokazuję zajęcia, na które uczęszczam z moimi dziećmi. Piszę o tym, co czytam i dlaczego. Że warto dbać o swój rozwój rodzicielski i może on nam pomóc nie tylko w wychowywaniu naszych dzieci, ale także w komunikacji międzyludzkiej w ogóle. Bo moim zdaniem, wychowywanie, to głównie komunikacja, dialog, sposób, w jaki rozmawiamy z naszymi dziećmi.

Poprzez bloga chcę Wam i sobie pokazać, że te wszystkie dobre, ciekawe oraz wartościowe rzeczy i zwykli-niezwykli ludzie – są tutaj, niedaleko nas. Nie we Wrocławiu, Warszawie, w odległych górach, nad morzem, czy za granicą. Ale tutaj – w Oławie, Siechnicach, Jelczu-Laskowicach, Brzegu.

zakochana
zakochana

Gdzie mnie znaleźć?

Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, pisz śmiało na mój adres mailowy: smartasy.olawa@gmail.com

Zajrzyj też na moje profile społecznościowe: