Akademia Rodzica i inne cele na 2020

Nigdy nie robiłam jakichś szczególnych planów na konkretny rok, a już absolutnie nie robiłam postanowień noworocznych. Ten rok trochę się różni od poprzednich. Bo pewne rzeczy kiełkują we mnie od jakiegoś już czasu. I nie chcę dłużej czekać z ich realizacją.

Są takie sprawy, do których trzeba po prostu dojrzeć. I mimo, że wiele osób powtarza mi dłuższą już chwilę – “Zrób to!”, ja potrzebowałam jednak czasu, żeby sobie co nieco poukładać, żeby nabrało to kształtu. Ale także bym ja nabrała przekonania. A może po prostu potrzebowałam przysłowiowego “kopniaka” od odpowiedniej osoby? 

Akademia Rodzica

Akademia Rodzica to 3-miesięczny program co dwutygodniowych 3-godzinnych spotkań dla rodziców i innych osób zainteresowanych, z różnymi specjalistami: w zakresie pediatrii, pierwszej pomocy, logopedii, psychologii, laktacji, położnictwa i innych. A całość dzieje się we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom “Tęcza” w Oławie.

Chcę, aby całe wydarzenie odbyło się jak najmniejszym kosztem dla rodziców, dlatego intensywnie poszukuję sponsorów i partnerów. Staram się również o tzw. VIP-a. 🙂 Spotkania będą nie tylko wartościowe merytorycznie, interesujące, ale pozostaną w Waszej pamięci na dłużej. Dadzą Wam, rodzicom, długofalowe benefity.

Podczas przynajmniej niektórych zajęć dla rodziców będą się również odbywały animacje dla dzieci. A i Stowarzyszenie “Tęcza” szykuje dla Was coś specjalnego! Jeśli jeszcze nigdy nie mieliście do czynienia z “Tęczą” lub mieliście, ale jeszcze nie w ich nowym lokalu, a jesteście ciekawi, to koniecznie musicie do nich zawitać!

Fundacja (Aktywnej Rodziny)

Fundacja chodzi mi po głowie od roku. Może nawet troszkę dłużej. Wierzę, że w ten sposób będę mogła jeszcze więcej i jeszcze lepiej wspierać rodziców, mamy i ojców w ich rodzicielstwie. Jako osoba prywatna nie mogę stawać w konkursach o większość grantów. A chciałabym. Chciałabym, bo mam głowę pełną pomysłów i aż żal mi ich nie zrealizować. 🙂 Głównym celem Fundacji ma być udzielanie wsparcia rodzicom, mamom w ciąży, w okresie połogu, laktacji, a także na ich późniejszej rodzicielskiej drodze.

Decyzja o założeniu Fundacji jest podyktowana potrzebą serca. Widzę tyle rzeczy, które można by zmienić, poprawić, gdzie można by pomóc. I wierzę, że mogę to zrobić. Widzę, czego mi brakowało i brakuje jako świeżej mamie jednego dziecka, potem kilkorga maluchów. Czytam wpisy na forach, grupach. Widzę, z czym borykają się młodzi rodzice. I chcę mieć swoje trzy grosze w polepszeniu Waszego/ naszego rodzicielskiego życia.

Jak to wszystko ogarnąć?
Jak to wszystko ogarnąć?

I inne

Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że kreatywna jestem, prawdopodobnie bym nie uwierzyła. Stwierdziłabym, że z kimś mnie pomylił. Dziś zastanawiam się nad zakupem podręcznego notesika do zapisywania pomysłów. 😀 A nie, przecież ja już zapisuję. W plannerze, na papierze i elektronicznie!

Marzę o wielu rzeczach. Marzenia spisuję. Mam też wiele planów i celów, tych bliższych i dalszych. W tym roku skupię się na Akademii, Fundacji. Ale także na powrocie do pracy. Miłosz zaczyna żłobek. Anielka we wrześniu zacznie przygodę ze szkołą. Cóż… nudzić to my się w tym roku na pewno nie będziemy! 😀

Razem będziemy zdobywać góry! Te w rzeczywistości i przenośni!
Razem będziemy zdobywać góry! Te w rzeczywistości i przenośni!

3 thoughts on “Akademia Rodzica i inne cele na 2020”

  1. Witam! Obserwuje Cie od bardzo niedawna, jestem mamą z Brzegu, a wlasciwie mamą, ktora dopiero wrocila do Polski i nie bardzo moze sie odnalezc w nowym miejscu, takze chyba dobrze trafilam.
    Jesli chodzi o Vip-a, czy masz moze na mysli Agnieszkę Stein?
    Pozdrawiam!

    1. Cześć! Miło mi Cię tu gościć! A odpowiadając na Twoje pytanie, to Tak, chodzi mi np o Agnieszkę Stein. 🙂

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top