Sport dla przedszkolaka – judo

Wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęły się zajęcia dodatkowe dla dzieci. Na co się zdecydowaliście w tym roku? Kontynuujecie czy zaczęliście coś nowego? My jedno kontynuujemy, a drugie zaczynamy. 😀

Wrzesień już minął, pierwszy miesiąc szkoły, przedszkola i pierwsze zajęcia dodatkowe już większość ma za sobą. Pochwalcie się, na co ciekawego zdecydowaliście się w tym roku?

 

Decyzje

Niełatwo jest zadecydować, na jakie zajęcia dodatkowe zapisać dzieci. A wydaje mi się, że decyzja ta jest niełatwa zwłaszcza wtedy, gdy masz małe dzieci na stanie. Nie zarzekam się jednak, że nie zmienię zdania na ten temat, gdy moje dzieci podrosną. 😀 W czym jednak upatruję tą trudność przy małych dzieciach? A no w tym, że to jednak małe dzieci są! I trudnością nie jest przede wszystkim, jakie zajęcia wybrać, ale kiedy (w którym momencie życia) i czy w ogóle? Czy zdecydować się na rozwijanie pasji sportowych, czy językowych? A może jeszcze coś innego?

O tych dylematach pisałam już w ubiegłym roku, stojąc w sumie przed podobnymi wyborami (4-latek i zajęcia dodatkowe – po co i na co to?). W tym roku decyduję podobnie. Stawiam przede wszystkim na sport. Chcę pokazać dzieciom różne dyscypliny sportowe, żeby kiedyś, jak już podrosną, mogły wybrać choć jedną i mieć w niej odskocznię od dnia codziennego, od stresów, obowiązków, itp. Może kiedyś będę żałować, że (zwłaszcza że jestem humanistą) nie postawiłam na języki obce. Ale to dopiero za jakiś czas. Pożyjemy, zobaczymy.

Judo

Osobiście z judo nigdy nie miałam do czynienia. Kojarzy mi się… W sumie to nie wiem, z czym mi się kojarzy. 🙈 Wychowałam się na filmach “Karate Kid” itd. i marzyło mi się zawsze, że ja też kiedyś taka karateka będę. Wyszło jak wyszło. 😉

Tymczasem w poprzednim przedszkolu Anielki odbywały się zajęcia judo dla chętnych przedszkolaków (jako zajęcia dodatkowe). I mimo zmiany przedszkola (gdzie takich zajęć niestety nie ma), Anielka nie zapomniała całkiem o judo i zdarzało się, że o nim wspominała. Dlatego w Ty roku postanowiliśmy spróbować wpisać je w nasz grafik.

My akurat zdecydowaliśmy się na zajęcia w Marcinkowicach, które prowadzi Judo Tigers.

Naturalnie chłopaki obserwują
Naturalnie chłopaki obserwują

Jak to wygląda?

Zajęcia, na które chodzi Anielka, odbywają się na sali przy szkole podstawowej w Marcinkowicach 2 razy w tygodniu i trwają po 45 minut każde. Trening zaczyna się od powitania (poprawcie mnie, jeśli się mylę), potem jest rozgrzewka (np. popularnego berka), ćwiczenia ogólnorozwojowe i zadania właściwe. Na zakończenie też jest zwykle zabawa.

Chłopcy też się bawią :-)
Chłopcy też się bawią 🙂

To, co najbardziej podoba mi się w tych zajęciach to chyba to, że dzieci mają szansę się na nich naprawdę wybiegać, zmęczyć, czasem nawet zasapać. Tarzają się po podłodze, robią fikołki, jakieś “mostki”. Ćwiczą siłę, ale i zwinność, umiejętność upadania na matę.

Co tu się wyprawia?
Co tu się wyprawia?

Miałam sporo wątpliwości, czy naprawdę zapisywać Anielkę na te zajęcia. No bo judo? Dziewczynka i judo? 😉 Jakoś niekoniecznie mi to ze sobą współgrało. Teraz jednak nie dziwię się mojej córce, że jej się te zajęcia podobają. Tarzanie się po podłodze, czołganie, przeciąganie, dużo biegania. Na razie jesteśmy na etapie, gdzie Anielka się codziennie pyta, dlaczego dzisiaj nie idziemy na judo. I dlaczego nie możemy zostać na kolejnych zajęciach (dla starszej grupy). 🙂

Choć bywa różnie
Choć bywa różnie

Podobne zajęcia w okolicy

Jeszcze nie sprawdzaliśmy osobiście, ale w Oławie i okolicy można znaleźć również inne podobne zajęcia dla przedszkolaków. A są to np. :

Oława:

Jelcz-Laskowice:

Siechnice:

Wierzbno:

Brzeg:

Jeśli coś lub kogoś nieopatrznie pominęłam, dajcie koniecznie znać! Dopiszę do listy. 🙂

Inne zajęcia dla przedszkolaków

Na blogu znajdziecie także kilka poprzednich wpisów, gdzie opisywałam inne zajęcia dla przedszkolaków w naszej okolicy. A nuż któryś Was zaciekawi i postanowicie sprawdzić, czy to coś dla Waszego dziecka? 🙂

Taniec dla 3/4 latków

Nauka pływania dla dzieci

Zajęcia wokalne i muzyczne dla dzieci w wieku 4-7 lat

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top