Przedszkola w powiecie oławskim

Drogie mamy, rekrutacja do przedszkoli publicznych ruszyła pełną parą! W związku z tym chciałybyśmy pomóc Wam zaoszczędzić trochę czasu i spróbowałyśmy zebrać przynajmniej część niezbędnych informacji. Czytajcie, korzystajcie i dzielcie się z innymi, którzy również mogą tego potrzebować!

W powiecie oławskim możecie znaleźć zarówno przedszkola publiczne, jak i niepubliczne. Te pierwsze właśnie rozpoczęły rekrutację, gdy pozostałe w miarę dostępnych miejsc rekrutują przez cały rok. Poniżej znajdziecie rozpiskę z adresami, numerami kontaktowymi i linkami do stron (jeśli takie funkcjonują) do poszczególnych placówek.

W następnej kolejności znajdziecie tabelkę z wyszczególnionymi terminami dotyczącymi postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także z terminami składania dokumentów do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasto Oława w roku szkolnym 2018/2019.

Na końcu natomiast zebrałyśmy orientacyjne koszty, dzieląc je na: czesne, stawkę za wyżywienie oraz wpisowe (płatne jednorazowo). Czesne w placówkach niepublicznych jest stałe. W publicznych zaś, 5-godzinny pobyt dziecka (zwykle w godzinach 8:00-13:00) jest bezpłatny, a każda dodatkowa godzina kosztuje 1 zł. Jeśli chodzi o wyżywienie, to płacimy za dni, w których dziecko było obecne, a nieobecność liczy się wtedy, gdy zgłosimy ją najpóźniej do 7:30 lub 8:00 rano (w zależności od placówki). W tabelce poniżej przyjęłyśmy najwyższą stawkę za wyżywienie, tzn. obejmującą 3 posiłki dzienne. Niższa będzie wówczas, gdy zrezygnujemy np. ze śniadania lub podwieczorku.

Spis przedszkoli w powiecie oławskim

Gminy miejska: Oława

Gmina miejsko-wiejska: Jelcz-Laskowice

Gmina wiejska: Oława

Gmina wiejska: Domaniów

Postępowanie rekrutacyjne i uzupełniające w roku szkolnym 2018/2019

Oława

Domaniów

 

Zestawienie kosztów

Stąd można pobrać tabelkę w Excelu -> Zestawienie: przedszkola

Należy zwrócić uwagę, że czesne w różnych przedszkolach obejmują różne rzeczy.  Każda placówka w ramach miesięcznej opłaty oferuje bowiem nieco inne zajęcia dodatkowe. Język angielski i rytmika dostępne są w większości z nich, a niektóre zachęcają dodatkowo na przykład robotyką, logorytmiką, szachami, tańcami albo zajęciami przyrodniczymi czy teatralnymi. Tego w rozpisce nie uwzględniałyśmy – zainteresowanych odsyłamy do poszczególnych stron internetowych. Oprócz tego, bardzo często w przedszkolach organizowane są inne ciekawe atrakcje dla maluchów (np. objazdowe teatrzyki, pokazy, zajęcia sensoryczne czy laboratoryjne), które są w większości przypadków dodatkowo płatne. Ich koszt jest jednak stosunkowo niewielki (kilka złotych od dziecka).

Inne opłaty, których można się spodziewać na początku kariery przedszkolaka, to koszt ok. 50 zł na Radę Rodziców w placówkach państwowych. To składka na potrzeby dzieci (np. na jednakowe prezenty z różnych okazji).  W większości przedszkoli trzeba też doliczyć koszt ubezpieczenia (ok. 55zł) – dla chętnych, wyprawki (ok. 90zł) oraz podręcznika (ok. 75zł), czasem też artykułów higienicznych (choćby szczoteczek i past do zębów).

3 thoughts on “Przedszkola w powiecie oławskim”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top