mama, wywiad

10 pytań do #33: Izabeli Smoleń, wokalistki, pedagoga i właścicielki szkoły wokalnej

Izabela Smoleń – podziwiałam dłuższy czas z daleka. Pedagog, wokalistka i właścicielka własnej szkoły wokalnej w Oławie. Bo siła jest kobietą. A mamą się nie bywa. Mamą jest się zawsze.

Izabela Smoleń
Izabela Smoleń

1. Wzięłam sprawy we własne ręce, bo…

taki pomysł przyniosło mi życie. Miałam ukończoną Akademię Muzyczną, a śpiewać nie mogłam zawodowo, więc przydał mi się drugi fakultet, który ukończyłam – pedagogika wokalna. Pomyślałam, że przecież moja wiedza i umiejętności mogą się jeszcze komuś przydać. Firmę otworzyłam w 2011 roku dzięki namowom mojej siostry Aleksandry (która również od paru lat prowadziła swoja szkołę wokalną w Austrii w Wels).

2. Dzień organizuję sobie…

Rano zawsze staram się wstać o 7.00 – poranna kawa z mężem jest dla nas ważna. To wspólny czas (a czasu nam zawsze mało, bo bardzo dużo pracuję). Potem sprawdzam kalendarz i zaczynam gonitwę dnia. Lubię moment, kiedy wchodzę już do studia, zasiadam przy pianinie i zaczynam uczyć. Mam możliwość pracować z wieloma fantastycznymi i utalentowanymi młodymi ludźmi. Lekcje szybko mijają i dni przez to stają się krótkie. Dzień za dniem ucieka jak pociąg ekspresowy.

3. Na co dzień napędza mnie…

myśl, którą często sobie powtarzam – „jedz, módl się i pracuj”.

4. Największe wyzwanie w moim życiu to…

jest jeszcze przede mną.

5. W swoim życiu najbardziej cenię sobie…

dobrych, uczciwych i szczerych ludzi oraz zdrowie.

6. Siłę czerpię z…

pozytywnej energii moich uczniów (dzieci, młodzież i dorośli). To oni dają mi wiarę w to, co robię. Są moim motorem do pracy.

7. Gdybym nie robiła tego, co robię teraz…

to budowałabym domy, ponieważ przez chwilę studiowałam na Politechnice budownictwo. To było moim drugim marzeniem – zostać inżynierem.

8. Na moim „podwórku” brakuje mi…

moich dzieci.

9. Macierzyństwo to…

nigdy nie spełnione nadzieje…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *