Aktywne Oławianki – Pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Oławie

Mówią, że w kobietach siła. A siła jest kobietą. I te silne kobiety chcą się spotykać, nawiązywać kontakty, wzajemnie wspierać, uczyć i inspirować. Właśnie zaczęłyśmy tę kobiecą silną społeczność budować w Oławie.

25go kwietnia 2019 odbyło się w Oławie Pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki.

Aktywne Oławianki

Spotkanie zainicjowała Kamila Bartoszek, a wraz z nią przygotowało je sześć zaangażowanych kobiet. Ewa Januszkiewicz, Gosia Mycek, Edyta Wasiak, Alicja Igielska, Agnieszka Dziądziak i Agata Maśluszczak razem z Kamilą powitałyśmy w czwartek w siedzibie OCRS (Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego) aż 30 kobiet! Jest nam bardzo miło, że aż tyle wspaniałych pań postanowiło się z nami spotkać tego wieczoru. Naszą inicjatywę wspiera także Miasto Oława w osobie pani wiceburmistrz Małgorzaty Pasierbowicz.

Aktywne Oławianki to nasz wspólny projekt, którego myślą przewodnią jest skupianie kobiet niezależnych, aktywnych i chcących się rozwijać. Naszym marzeniem jest, aby zbudować w Oławie społeczność silnych kobiet, które wspierają się wzajemnie, motywują, nawiązują relacje i dbają o siebie. Nie ma tu miejsca na rywalizację, bezpośrednią sprzedaż swoich usług czy produktów. Dajemy się poznać, pomagamy poznać się innym i wspólnie uczymy się od uczestniczących w spotkaniach prelegentów. Networking – czyli “proces wymiany informacji, zasobów, wzajemnego poparcia i możliwości, prowadzony dzięki korzystnej sieci wzajemnych kontaktów” (za Wikipedia) – jest celem tych spotkań.

Jak to wygląda?

Kto nie był, ten z pewnością zastanawia się, jak spotkanie tego typu wygląda. Otóż agenda spotkania wygląda następująco:

17:45-18:00 Rejestracja uczestniczek i kawa na dobry początek
18:00-18:10 Rozpoczęcie spotkania
18:10-18:40 Prelegentka nr 1
18:40-18:50 Niespodzianka integrująca
18:50-19:20 Prelegentka nr 2
19:20-19:30 Przerwa kawowa
19:30-20:00 Przedstawienie się uczestniczek
20:00-20:30 Wymiana kontaktów, wymiana wizytówek, swobodne rozmowy.
20:30 Zakończenie spotkania.

W przypadku dużej ilości gości część II może się przedłużać, a najpóźniej o godz. 21:00 następuje zakończenie spotkania. I jak można się domyślić, nasze pierwsze spotkanie zakończyłyśmy właśnie ok. 21:00. A niektóre z nas jeszcze do 23:00 nie mogły się rozstać! 😁

Każda z nas miała czas, aby się przedstawić na forum, opowiedzieć, kim jest, czym się zajmuje, czego oczekuje od spotkania oraz jak chciałaby być zapamiętana. A pomiędzy kolejnymi częściami mogłyśmy się wspomóc kawą, wodą, czy też pysznymi kanapkami.

Prelegentka nr 1 – Kamila Bartoszek

Pierwszą prelekcję przygotowała Kamila i część z nas, która była na Drugim Spotkaniu Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach, może ją kojarzyć. Była to bowiem prelekcja o networkingu. Niby wszyscy wiemy, cóż to takiego, jak się odbywa, na czym polega. Jednak gdy przychodzi co do czego, chowany się po kątach i trzymamy znajomych koleżanek. Kamila podkreślała, jak ważne jest na takich spotkaniach wyjść ze swojej strefy komfortu (takie modne ostatnio określenie), poznawać nieznajomych i dać się poznać innym.

Kamila to świetny mówca! Dlatego jej prelekcji słuchał się z ogromną przyjemnością!

Prelegentka nr 2 – Małgorzata Szlęg-Koziarzewska

Małgosia jest właścicielem firmy zajmującej się księgowością i przygotowała dla nas prelekcję na temat 51 pomysłów na koszty firmowe. Mimo, że zarzekała się, jak bardzo się denerwuje, jej zdenerwowanie zdawało się wyparowywać wraz z kolejnymi minutami jej wypowiedzi. Widać było, że w temacie księgowości czuje się jak ryba w wodzie. Chętnie i rzeczowo odpowiadała na pytania.

Prelekcja Małgosi była interesująca nie tylko dla pań, które już prowadzą swoją działalność.

Niespodzianki

Na nasze pierwsze spotkanie przygotowałyśmy dwie niespodzianki. 😊 A mianowicie – nasz networking został wzbogacony o dwie zabawy integracyjne przygotowane przez duet SheShe – Edytę Wasiak i Alicję Gołuchowską-Neumann.

Obie panie mają swoje własne działalności, a poznały się na jednym ze Spotkań Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach i postanowiły połączyć siły we wspólnym projekcie. Jest to namacalny dowód na to, że takie Spotkania mają wiele wartości dodanych!

Drugą “atrakcją” były dwie panie z firmy Mary Kay, które doradzały, malowały i upiększały uczestniczki.

Następne Spotkania

Już w tym miesiącu odbędzie się Drugie Spotkanie Aktywnych Oławianek. Jest ono planowane na 23go maja, godz. 18.00. Zapiszcie w kalendarzach i przyjdźcie koniecznie! Dajcie się poznać i poznajcie inne pełne pasji kobiety z naszych okolic!

Kolejne Spotkanie odbędzie się w czerwcu. Przerwę wakacyjną zamierzamy wykorzystać na ładowanie baterii, ale także zgromadzenie pomysłów i przygotowanie planu działania na następne miesiące. W międzyczasie możliwe jest, że powstaną spotkania w luźniejszej, wakacyjnej formie. Aby być na bieżąco, obserwujcie bacznie stronę FB Oławianek i wyczekujcie Spotkań! Chcemy Was poznać, razem z Wami się uczyć i współpracować!


A jeśli czytasz, zastanawiasz się, czy spotkanie Aktywnych Oławianek jest dla Ciebie i znajdujesz kolejną wymówkę, polecam bezpłatny e-book od Kamili Rowińskiej!

W 7 kroków do osiągania ambitnych celów znajdziesz między innymi podpowiedzi, jak nie ulegać wymówkom i stawić im czoła!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top