10 pytań do #5: Małgorzaty Talagi-Dumy, psychodietetyka, doradcy żywieniowego ds. kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci

Wiosna przyszła! A wraz z nią zaczyna się świat zielenić, nabierać barw. Niektórzy podejmują decyzję o zmianie żywienia. Jak to zrobić z głową podpowiedzieć może Ona – Małgorzata Talaga-Duma, specjalista psychodietetyki, doradca żywieniowy ds. kształtowania nawyków żywieniowych u dzieci. A prywatnie bardzo szczęśliwa mama i żona. Osoba, dla której praca stała się równocześnie wielką pasją.

1. Wzięłam sprawy we własne ręce, bo…

jestem przekonana, że nic nie dzieje się w moim życiu przypadkiem i każda nowa sytuacja, która mnie spotyka czemuś służy. Na początku nie było łatwo, tym bardziej, że zmiana dotychczasowych planów zawodowych związana była ze stanem zdrowia Synka. Plan powrotu do pracy, do Zespołu, za który cały czas czułam się odpowiedzialna, pracując wcześniej jako Kierownik Regionalny, musiał zostać przesunięty na bardziej odległy termin. Z drugiej strony to był cenny czas na przemyślenia, analizy. Od dawna szczególnie były mi bliskie tematy związane z żywieniem dzieci, z psychologią odżywiania. W tym kierunku postanowiłam się dalej rozwijać. Sama nigdy bym tej decyzji nie podjęła…Wsparcie męża, Dziecka było dla mnie najważniejsze. Dzisiaj już wiem, jak wiele zawdzięczam moim Chłopakom.

2. Dzień organizuję sobie…

z kalendarzem. Zdecydowanie dobra organizacja przy moim zmiennym czasie pracy jest niezbędna. Odnajduję się najlepiej, gdy mam plan. Oczywiście plan A i plan B. Nauczyłam się dzielić sprawy na pilne i priorytetowe. To mnie ratuje w wielu sytuacjach.

3. Na co dzień napędza mnie…

obecność, uśmiech Bliskich, a w pracy informacje zwrotne od osób, którym staram się pomóc. Bardzo dumna jestem z osób, które pokonują liczne trudności, przeszkody, aby zmienić swoje odżywianie na lepsze. Gdy słyszę, nawet o najmniejszych postępach, jest to olbrzymia radość również dla mnie. Wtedy to, co robię, przestaje być tylko „pracą”.

4. Największe wyzwanie w moim życiu to…

moje Dziecko. Każdy dzień przynosi jakąś niespodziankę, nowe słowa, gesty, nowe piosenki, a teraz dodatkowo etap ciągłych dziecięcych pytań i szukania odpowiedzi.

5. W swoim życiu najbardziej cenię sobie…

szczerość, otwartość, zdolność dostrzegania i doceniania drobiazgów w otaczającym nas świecie.

6. Siłę czerpię z…

codziennych chwil spędzonych z moimi Chłopakami oraz z kolejnych zawodowych wyzwań. Świadomość, że można komuś pomóc, zwłaszcza gdy sytuacja dotyczy zdrowia dzieci, jest dla mnie największym motywatorem do dalszych działań.

7. Gdybym nie robiła tego, co robię teraz…

na pewno robiłabym rzeczy, które są zgodne z moimi poglądami, wartościami, które dają mi radość. Dla mnie ważne jest, aby praca łączyła się z pasją.

8. Na moim “podwórku” brakuje mi…

Jest mi dobrze tu, gdzie jestem. W każdym miejscu staram się dostrzegać pozytywną stronę. Jeśli coś wymaga zmiany, czegoś mi brakuje, to działam, aby było lepiej. Gdy są przy mnie najważniejsze dla mnie osoby, wtedy adres zamieszkania nie ma znaczenia.

9. Macierzyństwo to…

nie bajka, ale w moim życiu to najpiękniejsza przygoda.

10. Macierzyństwo nauczyło mnie… 

pokory, dodało odwagi, pokazało, że warto się czasami zatrzymać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top