mama, warsztaty dla mam

2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach

Wczorajszy wieczór znów obfitował w ciekawe wydarzenia! Nie tak dawno temu odbyło się pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach, o którym pisałam Wam TUTAJ. A tu już nadszedł czas na Drugie! Moim skromnym zdaniem to Spotkanie było jeszcze ciekawsze od poprzedniego!

2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach

Spotkanie to, jak i poprzednie, zostało zorganizowane przez cztery panie: inicjatorkę Monikę Prędką oraz Małgorzatę Smolich, Magdę Sargun i Katarzynę Piech. Odbyło się wczoraj (27.11.2018 r.) w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego Siechnice. Spotkanie było zaplanowane w godzinach 17:30-20:30. Jak możecie się domyślić, delikatnie się przeciągnęło. 😉

Poprzednie Spotkanie było bezpłatne i organizatorki własnymi środkami i siłami zorganizowały skromny poczęstunek. Tym razem była przewidziana drobna opłata – 19 zł. Na wygłodniałych i nie tylko czekały przekąski przygotowane przez mieszczący się w Siechnicach QsQs catering1 (przyznaję, że były pyszne! Zwłaszcza smalec z fasoli!).

Frekwencja dopisała! W poprzednim spotkaniu wzięło udział 36 pań! Tym razem było nas zaledwie 4 mniej! 32 przedsiębiorcze kobiety, prowadzące z powodzeniem swój własny biznes lub z mocnym postanowieniem założenia czegoś swojego!Wśród nas były fizjoterapeutki, wizażystki, fotografki, ale także księgowe, czy kobiety pracujące w branży meblarskiej, informatycznej, energetycznej czy transportowej. To niezwykle budujące zobaczyć, w jak wielu różnych dziedzinach potrafimy się spełniać!

Tyle nas było!
Tyle nas było!

Prelekcje – czas start!

Na tym spotkaniu był nie tylko czas na tzw. biznes-mixer i networking, ale również prelekcje dwóch prelegentek. Pierwszą z nich była, znana Wam już co najmniej z jednego z wywiadów (znajdziecie go TU), Kamila Bartoszek. Kamila z dużą dozą humoru i swobody opowiedziała nam o networkingu:

  • na czym networking polega,
  • co robić, a czego nie robić, żeby działał,
  • po co nam networking,
  • jak się do niego przygotować (choćby mentalnie).

Dzięki właśnie swobodzie i lekkiej formie wypowiedzi, myślę że słowa Kamili wielu z nas zapadło w pamięć. A z każdym kolejnym Spotkaniem nasze umiejętności dotyczące networkingu będą się rozwijały. Na Spotkania przychodzą kobiety różne: „nowe” w świecie biznesu i networkingu, a także „stare wyjadaczki”, które bez problemu poruszają się po znanym już sobie gruncie. Dobrze jest mieć świadomość tego, że networking może być dla każdego! Spotkania Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach odbywają się w bardzo sympatycznej atmosferze wspierającej nawiązywanie relacji! A doświadczone koleżanki, nie pozwalają „młodym” stać czy siedzieć samotnie gdzieś w kącie sali.

Kamila Bartoszek o networkingu
Kamila Bartoszek o networkingu

Prelekcja nr 2

Drugą prelegentką, która zaprezentowała się na wczorajszym Spotkaniu, była Barbara Romer. Pani Romer to profesjonalna stylistka osobista, zajmująca się doradztwem w zakresie wizerunku osobistego. Podczas Spotkania opowiedziała zebranym:

  • o paletach kolorów,
  • typach urody,
  • garderobie, w którą warto zainwestować,
  • co powinno znaleźć się w szafie przedsiębiorczej kobiety,
  • jakich stylizacji unikać.

Osobiście z ciekawością czekałam na przygotowane przez panią Romer szkolenie pt: Kobieta elegancka w kontekście nowoczesnej mody. Pani mówiła o ciekawych rzeczach, jednak przeszkadzały mi błędy w prezentacji. Dodatkowo to, że prelegentka często stała tyłem do zebranych, aby móc spojrzeć na prezentację.

Barbara Romer
Barbara Romer

Podsumowanie

Porównując oba wystąpienia – czekam na kolejne wystąpienie Kamili! Nie dlatego, że z Kamilą mam przyjemność znać się osobiście. Ale dlatego, że jej prezentacja mnie przeogromnie zaciekawiła i pozostawiła niedosyt! Ja po prostu chcę jej słuchać! Bo mówiła przekonująco, posługując się żartami, dzięki którym jej wystąpienie nie było nudne i przytłaczające.

A pani stylistce proponowałabym jednak szkolenie w zakresie przygotowania i prowadzenia prezentacji. Może następnym razem pójdzie lepiej? Temat ciekawy – bo która z nas nie lubi dobrze wyglądać? A prowadząc własny biznes, zajmując się dziećmi, domem (i mężem?), ile z nas ma czas na długie, swobodne i przemyślane zakupy? Nie wiem, jak Wam, ale mi najlepiej wychodzi kupowanie sobie książek. 🙂

P.S.

Ponoć kolejne Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach już w połowie stycznia nowego roku! Jeśli jeszcze nie śledzicie grupy Biznes z głową – Spotkania kobiet przedsiębiorczych – Siechnice i okolice – dołączcie koniecznie i przyjdźcie na Spotkanie! Jest ciekawie, swobodnie, bez nadęcia, po koleżeńsku. Bo razem możemy więcej!

O Spotkaniu można było również posłuchać wczoraj przed południem w Radio Wrocław!

Posłużę się teraz słowami jednej z zebranych wczoraj kobiet – „bo lepiej być dużą rybą w małym akwarium, niż małą rybką w dużym akwarium”. Wybacz, że nie zapisałam sobie Twojego nazwiska! Bardzo spodobały mi się Twoje słowa!

To tylko część zebranych!
To tylko część zebranych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *