2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach

Wczorajszy wieczór znów obfitował w ciekawe wydarzenia! Nie tak dawno temu odbyło się pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach, o którym pisałam Wam TUTAJ. A tu już nadszedł czas na Drugie! Moim skromnym zdaniem to Spotkanie było jeszcze ciekawsze od poprzedniego!

2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach

Spotkanie to, jak i poprzednie, zostało zorganizowane przez cztery panie: inicjatorkę Monikę Prędką oraz Małgorzatę Smolich, Magdę Sargun i Katarzynę Piech. Odbyło się wczoraj (27.11.2018 r.) w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego Siechnice. Spotkanie było zaplanowane w godzinach 17:30-20:30. Jak możecie się domyślić, delikatnie się przeciągnęło. 😉

Poprzednie Spotkanie było bezpłatne i organizatorki własnymi środkami i siłami zorganizowały skromny poczęstunek. Tym razem była przewidziana drobna opłata – 19 zł. Na wygłodniałych i nie tylko czekały przekąski przygotowane przez mieszczący się w Siechnicach QsQs catering1 (przyznaję, że były pyszne! Zwłaszcza smalec z fasoli!).

Frekwencja dopisała! W poprzednim spotkaniu wzięło udział 36 pań! Tym razem było nas zaledwie 4 mniej! 32 przedsiębiorcze kobiety, prowadzące z powodzeniem swój własny biznes lub z mocnym postanowieniem założenia czegoś swojego!Wśród nas były fizjoterapeutki, wizażystki, fotografki, ale także księgowe, czy kobiety pracujące w branży meblarskiej, informatycznej, energetycznej czy transportowej. To niezwykle budujące zobaczyć, w jak wielu różnych dziedzinach potrafimy się spełniać!

Tyle nas było!
Tyle nas było!

Prelekcje – czas start!

Na tym spotkaniu był nie tylko czas na tzw. biznes-mixer i networking, ale również prelekcje dwóch prelegentek. Pierwszą z nich była, znana Wam już co najmniej z jednego z wywiadów (znajdziecie go TU), Kamila Bartoszek. Kamila z dużą dozą humoru i swobody opowiedziała nam o networkingu:

  • na czym networking polega,
  • co robić, a czego nie robić, żeby działał,
  • po co nam networking,
  • jak się do niego przygotować (choćby mentalnie).

Dzięki właśnie swobodzie i lekkiej formie wypowiedzi, myślę że słowa Kamili wielu z nas zapadło w pamięć. A z każdym kolejnym Spotkaniem nasze umiejętności dotyczące networkingu będą się rozwijały. Na Spotkania przychodzą kobiety różne: “nowe” w świecie biznesu i networkingu, a także “stare wyjadaczki”, które bez problemu poruszają się po znanym już sobie gruncie. Dobrze jest mieć świadomość tego, że networking może być dla każdego! Spotkania Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach odbywają się w bardzo sympatycznej atmosferze wspierającej nawiązywanie relacji! A doświadczone koleżanki, nie pozwalają “młodym” stać czy siedzieć samotnie gdzieś w kącie sali.

Kamila Bartoszek o networkingu
Kamila Bartoszek o networkingu

Prelekcja nr 2

Drugą prelegentką, która zaprezentowała się na wczorajszym Spotkaniu, była Barbara Romer. Pani Romer to profesjonalna stylistka osobista, zajmująca się doradztwem w zakresie wizerunku osobistego. Podczas Spotkania opowiedziała zebranym:

  • o paletach kolorów,
  • typach urody,
  • garderobie, w którą warto zainwestować,
  • co powinno znaleźć się w szafie przedsiębiorczej kobiety,
  • jakich stylizacji unikać.

Osobiście z ciekawością czekałam na przygotowane przez panią Romer szkolenie pt: Kobieta elegancka w kontekście nowoczesnej mody. Pani mówiła o ciekawych rzeczach, jednak przeszkadzały mi błędy w prezentacji. Dodatkowo to, że prelegentka często stała tyłem do zebranych, aby móc spojrzeć na prezentację.

Barbara Romer
Barbara Romer

Podsumowanie

Porównując oba wystąpienia – czekam na kolejne wystąpienie Kamili! Nie dlatego, że z Kamilą mam przyjemność znać się osobiście. Ale dlatego, że jej prezentacja mnie przeogromnie zaciekawiła i pozostawiła niedosyt! Ja po prostu chcę jej słuchać! Bo mówiła przekonująco, posługując się żartami, dzięki którym jej wystąpienie nie było nudne i przytłaczające.

A pani stylistce proponowałabym jednak szkolenie w zakresie przygotowania i prowadzenia prezentacji. Może następnym razem pójdzie lepiej? Temat ciekawy – bo która z nas nie lubi dobrze wyglądać? A prowadząc własny biznes, zajmując się dziećmi, domem (i mężem?), ile z nas ma czas na długie, swobodne i przemyślane zakupy? Nie wiem, jak Wam, ale mi najlepiej wychodzi kupowanie sobie książek. 🙂

P.S.

Ponoć kolejne Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Siechnicach już w połowie stycznia nowego roku! Jeśli jeszcze nie śledzicie grupy Biznes z głową – Spotkania kobiet przedsiębiorczych – Siechnice i okolice – dołączcie koniecznie i przyjdźcie na Spotkanie! Jest ciekawie, swobodnie, bez nadęcia, po koleżeńsku. Bo razem możemy więcej!

O Spotkaniu można było również posłuchać wczoraj przed południem w Radio Wrocław!

Posłużę się teraz słowami jednej z zebranych wczoraj kobiet – “bo lepiej być dużą rybą w małym akwarium, niż małą rybką w dużym akwarium”. Wybacz, że nie zapisałam sobie Twojego nazwiska! Bardzo spodobały mi się Twoje słowa!

To tylko część zebranych!
To tylko część zebranych!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top