Wesoła Wyspa – sala zabaw w Oławie

Był pewien czas, że w Oławie nie było żadnej sali zabaw. Od jakiegoś czasu są już dwie. Ta “nowsza” to Wesoła Wyspa na ulicy Sportowej. Czy warto wybrać się tam z dziećmi?

Sala zabaw to niezła alternatywa, gdy na dworze ziąb, plucha i ogólnie rzuca czym popadnie. Gdy nie lubicie taplać się w błocie, skakać po kałużach i ogólnie odmrażać sobie członków, to może dobrze od czasu od czasu poszukać sali zabaw w okolicy?

Dla każdego coś miłego
Dla każdego coś miłego

Wesoła Wyspa

Wesoła Wyspa to całkiem spora przestrzeń, jeśli chodzi o salę zabaw. Dużym plusem dla rodziców jest to, że jeśli przychodzisz ze starszym dzieckiem, to jest część sali ze stolikami i krzesełkami, gdzie spokojnie możesz usiąść, poczytać, nawet popracować (wszystko zależy od Twojego dziecka). A dodatkowo dla rodziców jest pyszna dużą (!) kawa. Dla mnie bardzo istotną kwestią jest wielkość kawy. 😀 Tutaj dostaniecie dużą i całkiem niezłą. Wybór herbat też jest spoko.

Uwaga! Jadę!
Uwaga! Jadę!

Ogólnie urzeka mnie tu przestrzeń. Nie jest tłoczno, wystarczająco miejsca dla każdego.

Wyposażenie

Basen z kulkami wkomponowany jest w małpi gaj, gdzie fajne zjeżdżalnie dają dzieciom naprawdę sporo frajdy. Myślę, że prawie każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie. Są i duże klocki (pufy?), dużo piłek różnej maści, konik na biegunach (którego upodobał sobie nasz Antoni), kuchenka z oprzyrządowaniem.

Hmm... Gdzie by tu teraz pójść?
Hmm… Gdzie by tu teraz pójść?

Nie ma lalek, ale są jakieś misie, itp. Jeśli Wasze dziewczynki lubią bawić się lalkami, to nie tutaj. Chyb że przyniesiecie własną.

Na sali znajduje się również toaleta, z wydzieloną częścią na przewijak. A w ofercie są również urodziny, gdybyście poszukiwali miejsca na ich organizację.

Te rury może zostaną zabudowane?
Te rury może zostaną zabudowane?

W toalecie kilka rzeczy bym dołożyła, co by rodzicom maluchów trochę dopomóc. A jako mamie karmiącej brakuje mi jakiejś kanapy czy jakiegokolwiek choć niewielkiego miejsca, gdzie mogłabym w miarę spokojnie nakarmić malucha. Nie pod obstrzałem różnorakich spojrzeń. Choć w sumie nie pytałam o takie miejsce, bo zwykle się spojrzeniami nie przejmuję.

Jednym słowem

Dobrze jest mieć starszą siostrę!
Dobrze jest mieć starszą siostrę!

Na tej sali zabaw nie znajdziecie tylu zabawek, co np. w Babyboom. Nie ma tu tylu drobiazgów, puzzli, gier planszowych, lalek i innych. Za to jest dużo piłek i ciekawa przestrzeń wydzielona dla maluchów lub taka, którą może można potraktować jako salę “ćwiczeń”. Może dałoby się tam jakieś fikołki robić i inne takie? Jest sporo miejsca dla rodziców, ze stolikami i dobrą (dużą!) kawą i herbatą. Fajne jest to, że nie ma ścisku.

Ogólnie to każda z tych dwóch sal niby podobna, ale oferuje różne przestrzenie. I to jest bardzo fajne! Bo w każdej z nich można znaleźć coś dla siebie.

I ja to koniecznie muszę podkreślić. Ta duża kawa zdobyła moje serce! 😉

P.S.

O dwóch innych salach zabaw w okolicy może przeczytać w poprzednich wpisach:

1 thought on “Wesoła Wyspa – sala zabaw w Oławie”

  1. Kiedyś na początku pani z kasy wspomniała że na tej sali dzieci z orzeczeniem o niepelnosprawnosci mają darmowy wstęp ile w tym prawdy nie wiem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top