Sala zabaw Babyboom w Oławie

Gdy z nieba leje się żar lub dla odmiany leje jak z cebra, czasem dobrze jest wyjść z domu. W takich chwilach sala zabaw może być dobrą alternatywą.

Takiego pięknego tygrysa wyprosiła Anielka u pani!
Takiego pięknego tygrysa wyprosiła Anielka u pani!

Sale zabaw w okolicy

W naszej okolicy ostatnio trochę się pozmieniało, jeśli chodzi o sale zabaw. Część sal, które znaliśmy i lubiliśmy, zniknęła z rynku, ale pojawiły się nowe sale. Możecie wybrać spośród następujących propozycji:

Oława:

Jelcz-Laskowice

Siechnice

Brzeg

 

Chwila "spokojnej" zabawy
Chwila “spokojnej” zabawy

Babyboom w Oławie

W jeden z poprzednich weekendów, gdy lało prawie cały dzień, stwierdziliśmy, że dłużej w domu nie usiedzimy. 😉 Latem unikam raczej zamkniętych przestrzeni i staram się jak najwięcej przebywać z dziećmi na dworze, choćby w ogrodzie. Jednak, gdy przychodzi dzień deszczowy, sama najchętniej nie wyściubiałabym nosa spod kołdry. Ale jak to mamie trójki małych dzieci na razie nie jest mi to dane. 🙂 Dlatego, żeby totalnie nie oszaleć, szukamy alternatywy. I tym razem zdecydowaliśmy się na niedawno otwartą salę w Oławie – Babyboom.

Sala znajduje się w centrum Oławy, na pierwszym piętrze budynku przy ul. 3 Maja 2, na przeciwko Oławskiego Centrum Tańca (w którym przez całe wakacje organizowaliśmy darmowe zajęcia fitness dla mam z dziećmi!). Niestety nie ma tu windy, ani miejsca na wózki, dlatego wybierając się tu z maluchami, zostawcie tego typu sprzęty w domu!

Największą miłością moich dzieci cieszył się basen z kulkami. 😀 Szczerze to nie wiedziałam, że można się w nim bawić na tyle sposobów. Basen jest dość sporych rozmiarów, kulek też jest wystarczająco.

Pomogę Ci!
Pomogę Ci!

Babyboom i wyposażenie

Na sali znajdziecie sporo zabawek różnych wielkości i rodzajów. Coś dla chłopców i dziewczynek. Dla starszych i dla młodszych. Jest tu także małpi gaj, którego nie udało mi się sfotografować z uwagi na buszujące tak dzieci “urodzinowe”. No właśnie – urodziny też możecie tu zorganizować. Jest kącik, gdzie dzieci dostają poczęstunek, są animacje, malowanie buzi, itp. O dokładną ofertę proponuję pytać bezpośrednio na sali. 🙂

Co robisz?
Co robisz?

Miłuś testował razem z nami salę. Naprawdę sporo miejsca, czyste dywany, nie ma się wrażenia, że na każdym kroku się o kogoś potykasz. Jak widać na poniższym zdjęciu, jest tutaj kanapa, małe worki sakko, pufy. Ale tak naprawdę przestrzeń zachęca do zabawy wraz z dzieckiem. Ja wiem, że sporo rodziców wykorzystuje salę zabaw jako dodatkowy punkt opieki (czasem naprawdę przydatny w wypadku troszkę starszych dzieci), i mimo że jestem za tym, aby pozwalać dzieciom ( a nawet zachęcać) na swobodną zabawę, to czasem warto pobawić się w takim miejscu z dzieckiem. 🙂 Można odkryć nowe pokłady drzemiącej w nas i naszych dzieciach inwencji. 😉

Co tu się wyprawia?!
Co tu się wyprawia?!

Także dorośli znajdą tu coś dla siebie. 😀

Coś dla taty :D

A w łazience – czysto i schludnie. Jest toaleta dla dorosłych i toaleta dla dzieci. Jest miejsce do przewijania niemowląt, jak widać na załączonym zdjęciu, dobrze wyposażone.

Czysto i schludnie w tej łazience

Oprócz urodzin w każdą środę o godzinie 10.00 prowadzone są tu dla dzieci zajęcia sensoryczne. Sensoryka odbywa się od godziny 10:30 do 11:00, jednakże dzieci na sali przebywają od godziny 10:00 do godziny 12:00. Wtedy to mogą bawić się w sali zabaw, a osoba prowadząca zajęcia robi dodatkowo z dziećmi zabawę animacyjną. Koszt zajęć to 15 zł. Nie ma ograniczenia wiekowego, aczkolwiek przychodzą na to głównie dzieci od 1 roku życia do 4 lat.

Jednym słowem

Podsumowując, jest to całkiem przyjemne miejsce. Brakuje mi co prawda jakiejś dobrej kawy dla rodzica, przekąsek typu zupa albo ciekawa kanapka, naleśniki, itp. Jest tu całkiem sporo miejsca, co dla mnie jest bardzo dużym plusem! Nie mam klaustrofobii, ale nie lubię małych i ciasnych przestrzeni, zwłaszcza dla dzieci.

Na sali jest czysto, kolorowo i przejrzyście. Jeśli lubicie takie miejsca, to warto się tu wybrać.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top