10 pytań do #58: Anny Płoski, kobiety wielu talentów i zawodów

Anna Płoska – doradca zawodowy, trener biznesu, HRBP, coach, mentor oraz wykładowca akademicki. Właścicielka firmy szkoleniowo-doradczej Centrum Szkoleń i Promocji Zatrudnienia, a prywatnie mama przedszkolaka oraz niemowlaka. Miłośniczka intensywnego słońca, czekolady, amerykańskiego rock’n’rolla lat 50’ oraz Pringles’ów.

Ania Płoska jako prelegentka Aktywnych Oławianek, fot. Dagmara Pajkert Fotografia
Ania Płoska jako prelegentka Aktywnych Oławianek, fot. Dagmara Pajkert Fotografia

1. Wzięłam sprawy we własne ręce, bo…

zawsze podążam za swoimi potrzebami. Jestem ambitną i przedsiębiorczą kobietą, która skutecznie realizuje swoje cele. Podczas pierwszego urlopu macierzyńskiego postanowiłam, że moja twarz będzie reklamować moją markę. Przeanalizowałam rynek, rozpisałam biznesplan i tuż po urlopie macierzyńskim otworzyłam swój biznes. Wierzę, że zawodowo robię to, w czym jestem najlepsza.

2. Dzień organizuję sobie…

poprzedniego dnia. Pracuję do późnych godziny nocnych i to właśnie wtedy spisuję plan zadań na kolejny dzień. W ciągu tygodnia poranki są dla mnie krótkie, ponieważ odsypiam z 8-miesięczną córeczką pracę do późna. Kolejna i ostatnia drzemka mojej małej pociechy odbywa się na spacerze. To minimum 5 km energicznego spaceru z wózkiem i z ciekawym podcastem w słuchawkach. Popołudnia spędzamy w gronie rodzinnym, a wieczorem, gdy dzieci zasną zaczynam pracę.

3. Na co dzień napędza mnie…

słońce. Serio. Czasami mam wrażenie, że moja energia jest ładowana na baterię słoneczną. Gdy słońca nie widać kilka dni, odbija się to na mojej wydajności i samopoczuciu. Ponadto bardzo motywujące są dla mnie efekty i satysfakcja moich klientów czy studentów oraz beztroski uśmiech moich dzieci.

4. Największe wyzwanie w moim życiu to…

życie jest największym moim wyzwaniem. 😊 A cała reszta to marzenia i cele.

5. W swoim życiu najbardziej cenię sobie…

tego, że nie boję się działać. Nie zastanawiam się, co pomyślą lub powiedzą inni. Nie marnuję czasu na rzeczy, które nie są dla mnie sprzyjające. Selekcjonuję zmartwienia. Potrafię dostrzegać. Obserwować, szanować i doceniać. Cenię sobie mentalną niezależność oraz umiejętność samorealizacji.

6. Siłę czerpię z…

szczerej rozmowy ze sobą.

7. Gdybym nie robiła tego, co robię teraz…

pewnie byłabym prezenterem telewizyjnym lub agentem gwiazd. Swoje pierwsze studia ukończyłam na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna i w branży PR widziałam dla siebie potencjał.

8. Na moim “podwórku” brakuje mi…

Jestem zdrowa, mam zdrową rodzinę. Nie zastanawiam się nad tym, czego mi brakuje, by nie kreować niepotrzebnych potrzeb. Doceniam wszystko, co mam i niczego mi nie brakuje.

9. Macierzyństwo to…

uzupełnienie mojej osoby. Nie byłabym tym, kim jestem teraz, bez moich dzieci. One ukształtowały moją osobowość.

10. Macierzyństwo nauczyło mnie…

odpowiedzialności i wciąż uczy mnie cierpliwości.

Ania Płoska rodzinnie, fot. archiwum prywatne
Ania Płoska rodzinnie, fot. archiwum prywatne

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top