Joga Kundalini na wsi?!

Lubię jogę. Sprawia nie dość, że lepiej czuje się moje ciało, to i głowie bardzo pomaga. A kilka tygodni temu miałam przyjemność po raz pierwszy uczestniczyć w zajęciach jogi kundalini. I to nie w wielkim mieście, ale u nas na wsi! Można? Można!

Ta bardzo się cieszę, że coraz więcej rzeczy dzieje się nie tylko “w wielkim mieście”, ale i w mniejszych miasteczkach, czy również na wsiach. Także i nasza wieś pokazuje, że ma wiele do zaoferowania. Bo ta wieś, to nie tylko budynki i grunty, ale przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą.

Magda Kobiela

Magda Kobiela, fot. archiwum prywatne
Magda Kobiela, fot. archiwum prywatne

Magda jest terapeutą terapii naturalnych, w tym medycyny chińskiej. Prowadzi własny gabinet we Wrocławiu, jak również warsztaty związane ze zdrowym gotowaniem, balansem w życiu, dbaniem o odporność. Zajmuje się dietoterapią wg Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, akupunkturą, bańkoterapią, moksoterapią i innymi terapiami naturalnymi. Ponoć wszystko zaczęło się wiele lat temu od kuchni wg 5 przemian. Magdę zafascynowało przygotowywanie oraz doprawianie dań zgodnie z cyklem 5 elementów – smaków, a jeszcze bardziej to, jaki to ma realny wpływ na ludzkie samopoczucie i zdrowie.

Magdę możesz obserwować na jej profilu w mediach społecznościowych Magda Kobiela – Akupunktura & Kundalini Joga.

Wg Magdy terapie naturalne są holistycznym podejściem w leczeniu ciała i ducha. Skupiają się na przyczynach, a nie tylko objawach – co umożliwia uzyskać trwałe zmiany nawyków, poprawę zdrowia i samopoczucia, a w konsekwencji poprawę jakości życia.

Joga kundalini

Jestem totalną amatorką, a nawet powiedziałabym dotychczas ignorantką w kwestii jogi kundalini. Nawet nie chcę udawać, że jest inaczej. Dlatego pod zdjęciem znajdziesz krótki opis od Magdy, czym jest joga kundalini.

Kundalini Joga jest metodą, techniką, systemem i dziedzictwem dorobku duchowego Indii. Jej piękno polega na holistycznej integracji elementów praktyki jogi w kompletną całość. Kundalini Joga składa się z kriji (ćwiczenia, pozycje ciała), mudr (układy rąk i ciała), pranayam (praktyki oddechowe), mantr (dźwięki jako pozytywne afirmacje), kontemplacji czy medytacji, całkowitego relaksu, a ponadto z podstawy moralnej sformułowanej w Sutrach Patandżalego i jogicznego stylu życia.

Joga kundalini jest stworzona dla współczesnego człowieka – zabieganego i zestresowanego, który codziennie musi godzić wiele obowiązków, ale nie chce przy tym stracić łączności z samym sobą. Praktyka kundalini jogi pobudza oraz harmonizuje ośrodki energetyczne w naszym ciele (czakry), dzięki czemu odzyskujemy równowagę w sferze fizycznej, psychicznej, emocjonalnej oraz duchowej.

Dzięki praktyce, zaangażowaniu i intencji łączysz się z najgłębszym aspektem siebie, rozpoznając proces jako ścieżkę duchową. Może pierwszy raz zadając pytanie “Kim jestem ? Jakie jest moje zadanie; po co tutaj jestem?” poczujesz, życie jako głębokie mistyczne doświadczenie. Kundalini Joga nie chroni cię przed tym bezpośrednim, głębokim doświadczeniem, ale otwiera na nie. Z tego powodu zwana jest Jogą Świadomości, a jej efektem jest świadomość siebie jako mistycznej Obecności.

Wieczór andrzejkowy z jogą kundalini w Stanowicach

Tegoroczny wieczór andrzejkowy spędziłam totalnie inaczej niż zdarzało mi się to do tej pory. To był wyjątkowy wieczór poprowadzony przez dwie kobiety, Magdę Kobielę i Jolę Antroszenko. Choć wieczór ten opierał się przede wszystkim na jodze kundalini, znalazły się tu również elementy pilatesu.

Elementy te wprowadzone zostały przez Jolę Antroszenko, która jest pasjonatką medycyny naturalnej oraz zdrowego stylu życia. Na co dzień zajmuje się masażem oraz terapiami naturalnymi, które przywracają zdrowie i sprawność ruchową. Od kilku lat zgłębia wiedzę na temat Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, akupunktury, dietetyki oraz ziołolecznictwa.

Magda Kobiela i Jola Antroszenko
Magda Kobiela i Jola Antroszenko

Wieczór zaczął się od rozgrzewki, najpierw w formie ćwiczeń pilates, a potem delikatnym tanecznym krokiem. 🙂 Dziewczyny przygotowały także lekki poczęstunek, składający się z owoców, domowego ciasta z ziarnami i nasionami, ciepłą przepyszną herbatą i domowym kompotem. Podczas poczęstunku mieliśmy też chwilę na spokojną integrację, pogaduszki i wymianę doświadczeń.

Rozgrzewka
Rozgrzewka

Po rozgrzewkach nastąpił moment kulminacyjny, czyli sesja jogi kundalini z Magdą.

A po jodze nadszedł czas na relaksację oraz zanurzenie w niesamowitych dźwiękach gongów i mis tybetańskich. Wszystko to w delikatnym blasku świec.

Zanurzenie w dźwiękach
Zanurzenie w dźwiękach

Ceremonię dźwięku przygotował i poprowadził Roman Felczyński – Frequency music.

Relaksacja
Relaksacja

Jednym zdaniem

Pierwszy raz miałam do czynienia z jogą kundalini, a drugi raz miałam możliwość uczestniczyć w ceremonii dźwięku. Joga kundalini jest ciekawa, choć mnie osobiście nie urzekła. Może dlatego, że akurat podczas tego spotkań były rzeczy, których ja w ciąży wykonywać nie mogłam. Chętnie wrócę, jak już bobas znajdzie się po drugiej stronie brzucha i spróbuję raz jeszcze. 😀

Tymczasem ceremonia dźwięku była niesamowita! Dźwięki mis, gongów i innych instrumentów, które towarzyszyły nam tego wieczoru – niezapomniane. Jeśli choć czasami muzyka sprawia, że dostajesz gęsiej skórki, to taka ceremonia może Ci się spodobać. 🙂 Jestem zdania, że w życiu trzeba spróbować wiele, by móc określić, co lubimy, co sprawia nam radość i satysfakcję. To jest jedna z “rzeczy”, którą warto wziąć pod uwagę!

P.S.

A jeśli szukasz zajęć z jogi kundalini w naszej okolicy, może zawitasz do Magdy w Stanowicach? 🙂 Regularne zajęcia Kundalini Jogi odbywają się w Stanowicach k/Oławy w każdy czwartek w godz. 18:30-20:00.
Po więcej info pisz do Magdy w wiadomości prywatnej lub dzwoń pod numer telefonu: 505 40 40 79.
Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc!
Joga Kundalini - zajęcia dla początkujących w Stanowicach
Joga Kundalini – zajęcia dla początkujących w Stanowicach

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top