Kurs pierwszej pomocy i panel dyskusyjny z położną i doulą w Oławie

Po raz czwarty udało się nam zorganizować kurs pierwszej pomocy, gdzie szczególny nacisk kładziemy na pomoc dzieciom. Dodatkowo tym razem po kursie zainteresowane osoby zapraszaliśmy na panel dyskusyjny z położną i doulą. Grupa dopisała, wrażenia niezmiennie pozytywne!

Kurs pierwszej pomocy raz jeszcze

O jednym z organizowanych przez nas (SmartAsy we współpracy z Rota-Med) kursach możecie przeczytać w tym WPISIE. Nie chcę się powtarzać, ale po prostu MUSZĘ (“bo się uduszę”) Wam powiedzieć, że energia i wiedza, której nabywa się podczas tego szkolenia, jest naprawdę warta uwagi! A to wszystko nie tylko za sprawą prowadzącego Piotrka Skibińskiego, który rewelacyjnie przekazuje wcale nie łatwe informacje, ale także za sprawą ludzi, którzy przychodzą. Ludzi zaangażowanych, świadomych swoich możliwości, ale i ograniczeń.

Tym razem całość udało się nam zorganizować w ramach projektu Aktywna Oława, który organizowany był przez Oławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z Miastem Oława.

Panel dyskusyjny z położną i doulą

Aby uatrakcyjnić wydarzenie tym razem postanowiliśmy zmienić trochę formę i po 3-godzinnym kursie pierwszej pomocy zaprosiliśmy chętne osoby na panel dyskusyjny z położną Kasią Wrzodek (z którą miałam przyjemność organizować w Oławie Tydzień Godnego Porodu) i doulą Aleksandrą Święcicką (którą możecie już znać z jednego z wywiadów, o TEGO). Nie będę nikogo oszukiwać, że na panelu zostali wszyscy, którzy uczestniczyli także w KPP. Z przykrością stwierdzam, że na spotkaniu zostały zaledwie dwie panie (tym większe brawa dla nich!). 😉

Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Dzięki mniejszej ilości osób spotkanie przerodziło się w bardzo kameralne. Przez to też mogłyśmy swobodnie, na totalnym luzie podjąć tematy ciąży, porodu, karmienia piersią. Ale nie tylko! Bo rozmawiałyśmy też o położnych w ogóle, o położnych środowiskowych w naszej okolicy, o przychodniach, lekarzach. Mówiłyśmy też o wszelkich innych tematach, które często jako kobiety i mamy poruszamy na forach, grupach, czy wśród koleżanek.

Ostatecznie panel miał formę przypominającą Krąg Opowieści Porodowych. Co to jest dokładnie, możecie przeczytać np. w tym POŚCIE. Miałam okazję uczestniczyć w Kręgu na początku tego roku. I uważam to za jedno z ważniejszych doświadczeń tego roku, a także za takie, które otworzyło mi oczy na pewne babskie sprawy. Np. odczarowało poród. Ale o tym już niedługo w innym poście. 😀

Plany mamy!

A w planach kolejne kursy, warsztaty i spotkania! Może już nie w tym roku, bo niektórzy oczekują nowych członków rodziny. 😁 Ale po Nowym Roku na pewno ruszymy z czymś ciekawym! Także obserwujcie, czytajcie i dajcie znać, jeśli macie ochotę lub zapotrzebowanie na coś ciekawego!

Do zobaczenia! 😘

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top