Naturalne kosmetyki – dla mamy, córki i reszty rodziny też!

W związku z tym, że mam skórę problematyczną i cały czas borykam się z jakimiś uczuleniami na różne kosmetyki, przetestowałam ich już niemałą ilość. Do tego od jakiegoś czasu doszło podejrzenie AZS u mojej córki. Dlatego od niedawna zainteresowałam się kosmetykami naturalnymi. W końcu im mniej chemii, tym lepiej. I właśnie tak trafiłam na bezpłatne Warsztaty z produkcji kosmetyków naturalnych organizowanych przez Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów.

Na warsztatach zebrało się naprawdę sporo pań, nie tylko z Koła Gospodyń Wiejskich działającego przy Centrum w Domaniowie, ale również pań spoza Koła, a i były także dziewczynki. Spotkanie prowadzone było przez Naturę Rzeczy z Wrocławia. Jest to jednocześnie sklep, galeria oraz przestrzeń kreatywna.

W trakcie warsztatów miałyśmy możliwość własnoręcznego przygotowania musujących kuli do kąpieli, dwóch peelingów do ciała, a także dla chętnych masełek do ust.

Takie kule nie kule

W związku z tym, że jestem minimalistką, jeśli chodzi o kosmetyki, najbardziej spodobało mi się masełko! Dla mnie bomba i zamierzam nadal robić je sama, tym bardziej, że od lat stosuję jedną jedyną szminkę, bo reszta mnie uczula.

Masełko!!!

Kule musujące – pięknie pachną, rzeczywiście musują i sprawiają frajdę nawet dorosłym. Myślę, że rewelacyjny pomysł na prezent DIY. Peelingi też dają radę. Przetestowałam! Żadnego uczulenia, swędzenia, wysypki, itd. Zamierzam od czasu do czasu sobie przygotowywać. 😀

Peelingi aż chce się zjeść 😉

Panie prowadzące nie tylko pomagały w przygotowaniach, czy kierowały, co, jak i kiedy robić, ale również odpowiadały na różne pytania związane z kosmetykami i codzienną pielęgnacją. Naprawdę wartościowe spotkanie!

W ramach projektu odbyły się również całkiem niedawno (24.05.2018) Warsztaty Kulinarne: Zdrowie na talerzu! Może któraś z Was miała okazję uczestniczyć? Ja niestety miałam szkołę.

A już niedługo kolejne bezpłatne warsztaty dla kobiet organizowane przez Centrum! W ramach projektu możecie wybrać się jeszcze na:

  • Kobiecy Taniec na Szpilkach – 07.06.2018 o godzinie 19:00!

Może ktoś ma ochotę wybrać się ze mną? 😀

Wszystkie spotkania odbywają się w siedzibie Centrum w Domaniowie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top