2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki

Aktywne Oławianki – inicjatywa zapoczątkowana przez 7 pełnych pasji kobiet. Inicjatywa, która ostatnio zajmuje sporo moich myśli, raduje serce i ładuje akumulatory. Mąż, widząc mnie po drugim spotkaniu, stwierdził, że jakieś dziwne rzeczy się tam dzieją – wracam stamtąd jak uskrzydlona. 🙂

Czego potrzeba kobiecie? Niby takie proste pytanie, ale jednak potrafi dać do myślenia. Bo kobieta to ponoć zmienną jest, więc niełatwo ją zadowolić. Ale wiecie, co zawsze doda kobiecie skrzydeł? Inne kobiety! Tak, tak! Bo wspólne babskie wyjście, ploteczki, szpilki, makijaż, rozmowy z Tobą podobnymi – potrafią zdziałać cuda, dlatego Aktywne Oławianki zapraszają!

Działamy! Fot. Agnieszka Dziądziak
Działamy! Fot. Agnieszka Dziądziak

Babskie wyjście

Przychodzi taki czas, że każda z nas musi zostawić w domu męża, dzieci, psa, kota i co tam jeszcze posiada w inwentarzu i po prostu wyjść. Wyjść z domu i spotkać się z dziewczynami podobnymi sobie. Takimi, z którymi odnajduje wspólny język, może się podzielić myślami, planami, pasjami. I to właśnie pośród takich kobiet znajdujemy oparcie, czasem coś nam podpowiedzą, podzielą się swoimi doświadczeniami, polecą kogoś znajomego do współpracy. To właśnie wtedy nabieramy wiatru w żagle i możemy wrócić, by nadal podbijać świat. 🙂 Drugie i Pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki odbyło się w Oławskim Centrum Rozwoju Społecznego. Tu znalazłyśmy przestrzeń, która umożliwia nam swobodne spotkania, a wspiera nas Miasto Oława.

Czas start! Fot. Alicja Igielska
Czas start!

Ploteczki Aktywnych Oławianek

Każda kobieta musi rozmawiać! Musi, bo się udusi. 😉 Myślę, że nie jestem odosobniona w swoim mniemaniu. Przecież w naszych głowach kłębią się tysiące myśli i emocji, które muszą znaleźć ujście. Dlatego networking, który dzieje się podczas naszych Spotkań jest tak ważny. Daje ujście babskim planom podboju świata, niejednokrotnie pozwala znaleźć to, czego szukałyśmy od dłuższego czasu. Ale nasze “plotki”, to nie tylko rozmowy. To także inspirujące prelekcje.

Speed dating inaczej :-) Fot. Agnieszka Dziądziak
Speed dating inaczej 🙂 Fot. Agnieszka Dziądziak

Ewa Januszkiewicz, właścicielka Centrum Językowe El Dorado – Poland, z którą miałam przyjemność przeprowadzić wywiad (10 pytań do #23: Ewy Januszkiewicz, mamy i właścicielki szkoły językowej w Oławie i Kolumbii), była pierwszą prelegentką. Jej prelekcja, “Fake it till you make it, czyli o wchodzeniu w role w biznesie“, była zabawna, inspirująca, dająca przysłowiowego “kopniaka” do działania. Nie jedna z nas czeka na “ten” moment, “tą” pasję, “ten” impuls. A co, jeśli to wielkie “coś” nie nadejdzie? Może warto spróbować, wejść w nową rolę z otwartym sercem i umysłem, pozwolić sobie na błędy i potraktować je jako szanse. Nie porażki.

Fake it till you make it!
Fake it till you make it!

Grażyna Jopek-Kurek, technolog ropy naftowej i gazu, wieloletni manager w dużych korporacjach, licencjonowany pośrednik nieruchomości, a od 5 lat ekspert od ubezpieczeń na życie w firmie wyróżnionej co roku jako “Super etyczna firma”. Prywatnie żona i mama dwóch synów, w tym jednego z zespołem Aspergera, co przyczyniło się do stworzenia przez nią portalu Asperger Wsparcie. Prelekcja Grażyny, “Sukcesja rodzinna i firmowa“, każdej z nas dała do myślenia. To nie była łatwa i prosta dyskusja, bo traktująca o rzeczach ważnych, o których nie dość, że często nie myślimy, to niejednokrotnie po prostu przed nimi uciekamy. Bo kto lubi myśleć o niezdolności do pracy, wypadkach, czy też śmierci. W trakcie tej prelekcji niejedna z nas uświadomiła sobie, że o pewnych sprawach lepiej pomyśleć zanim się rzeczywiście zadzieją.

Sukcesja rodzinna i firmowa, Fot. Agnieszka Dziądziak
Sukcesja rodzinna i firmowa, Fot. Agnieszka Dziądziak

Szpilki i makijaż

Aktywne Oławianki to spotkanie, podczas którego mamy się dobrze czuć. Każda z nas, kobiet przedsiębiorczych, aktywnych, pełnych pasji – znajdzie tu coś dla siebie. Nie oznacza to jednak, że przychodzimy w dresach i owijamy się kocykami z kubeczkiem gorącej kawy. 😉 Nie. To jest okazja do założenia najlepszej sukienki, odkurzenie wystrzałowych szpilek i odnalezienie czerwonej szminki. Warto zadbać o siebie. Bo Aktywne Oławianki to także Spotkanie, które przypomina nam nie tylko o dbaniu o nasze wnętrze, ale i zewnętrze.

Fot. Agnieszka Dziądziak
Kobiety pełne pasji! Fot. Agnieszka Dziądziak

P. S.

Bardzo dziękujemy wszystkim kobietom, które razem z nami współtworzą Spotkania. Bez Was – nie byłoby nas!

Anna Szyszka (Szyszka Fotografia) – dziękujemy za zdjęcie grupowe!

A my nie zwalniamy tempa i już planujemy kolejne Spotkanie! 🙂 Koniecznie zapiszcie w kalendarzach datę – 25.6.2019  3 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Oławie! Obserwujcie stronę Aktywnych Oławianek, bo wydarzenie już wkrótce.

Działamy dalej!
Działamy dalej!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top