Mama to JA! – cykl wywiadów z aktywnymi kobietami

Internet jako dobrodziejstwo XXI-go wieku pozwala na dzielenie się sobą z innymi ludźmi na całym świecie. A także patrząc z drugiej strony – pozwala obserwować innych ludzi z różnych stron świata. Internet może kłamać albo raczej ukazywać tylko to, co chcemy w nim pokazać. Dzięki niemu możemy znaleźć też osoby nam podobne, przekonać się, że inni też mają problemy, przeżywają wzloty i upadki. A my w naszych rozterkach nie jesteśmy sami.

Cykl wywiadów 10 pytań do ze zwykłymi-niezwykłymi kobietami z moich okolic daje mi niezwykłą satysfakcję i cieszy serce, że tak wiele wspaniałych kobiet mieszka w mojej bezpośredniej okolicy. Jednakże dzięki internetowi ten dalszy świat robi się coraz bliższy. I tym właśnie sposobem natykam się na wiele kobiet, które na swojej macierzyńskiej drodze odkrywają wiele swoich talentów, czym dzielą się z innymi właśnie w internecie. Pisząc blogi, zakładają sklepy internetowe, rozpoczynają różne inicjatywy społeczne, dzielą się swoimi troskami, szukają ludzi sobie podobnych. Bo jak wiadomo w grupie siła, a siła wbrew wszystkiemu jest kobietą. Kobieta to mama, a mama to ja!

Mama to JA!

Mama to JA! – to kolejny cykl wywiadów, który od tego tygodnia zagości na łamach mojego bloga. Będą się tu pojawiać wywiady z kobietami, które jako mamy z mniejszych lub większych miast, a także wsi, będą opowiadały o tym, jak wygląda ich życie, ich macierzyństwo i dlaczego zdecydowały się na zamieszkanie w takim a nie innym miejscu. Będą to kobiety, które pokazują, że obok wychowywania dziecka (dzieci) można także pamiętać o sobie, Bez względu na miejsce zamieszkania można i trzeba walczyć o tzw. work-life balance. Bycie mamą nie jest łatwym zadaniem, dlatego dobrze jest przypominać sobie o ważnych sprawach i inspirować się innymi kobietami. Tym bardziej, gdy internet daje nam tak szeroki wachlarz wspaniałych kobiet. 🙂

Aktywne Oławianki inspirują! Fot. Szyszka Fotografia
Aktywne Oławianki inspirują! Fot. Szyszka Fotografia

Dlaczego?

Przyznam, że najbardziej interesowały mnie mamy z mniejszych miast i terenów wiejskich. 🙂 Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Sama mieszkam na wsi, w pobliżu niewielkiego miasta – Oławy. Jeśli wierzyć “wujkowi guglowi” Oława liczy około 30 tysięcy mieszkańców. W wywiadach pojawią się mamy z różnych stron Polski. Ciekawa byłam, jak radzą sobie w wybranych przez siebie miejscowościach. Każda z nas ma jakieś swoje sprawdzone sposoby na wiele spraw, czy to na nudę u dzieci, dodatkową pracę, sprawniejsze sprzątanie, itp. Dobrych pomysłów nigdy za wiele. 🙂

Spisuję pomysły! Fot. Szyszka Fotografia
Spisuję pomysły! Fot. Szyszka Fotografia

Mama – blogerka

W związku z tym, że sama próbuję swoich sił, blogowanie i dzielenie się swoimi myślami (i nie tylko) sprawia mi ogromną przyjemność, sięgnęłam właśnie po “koleżanki po fachu”. Niektóre z dziewczyn, które zaprosiłam do wywiadów, obserwuję od dłuższego czasu. Niektóre poznałam tworząc projekt. Cieszę się, że tak wiele dziewczyn chciało się podzielić swoimi myślami. Babska solidarność jest piękna!

Już niedługo pierwszy z wywiadów. Odsłaniając rąbka tajemnicy powiem Wam, że pojawią się tu między innymi takie kobiety jak:

Jak to pięknie mówią po angielsku – STAY TUNED – bo będzie się działo! 🙂

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top