Mama to JA! #5 wywiad z Pauliną Mudzo, autorką bloga Naprawdę… nie na żarty :)

Paulina Mudzo, autorka bloga Naprawdę… nie na żarty 🙂, gdzie mówi o wczesnym macierzyństwie, testuje potrzebne gadżety i zabawki, a także pokazuje fajne, rozwijające książki dla dzieci.

1. Zamieszkałam w…

Łasku, 40 km oddalonego od mojej rodzinnej miejscowości i 40 km od mojego drugiego domu – Łodzi. Dlaczego tutaj mieszkam? Chyba tak świat mój się potoczył. Zobaczymy, co będzie dalej.

2. Gdy dzieci się nudzą…

Moje dzieci się nie nudzą, bo mam jedno. 😛 I chyba za małe na nudy. Mogę jej czytać po raz setny “Rozbrykanego konika”, który zawsze będzie ją interesować. No cóż…. Podobno inteligentni ludzie się nie nudzą. 😉

Ja za to się nudzę. Uwielbiam te chwile, gdy siadam z CIEPŁĄ kawą i patrzę na moje mieszkanie, które w końcu żyje. Wszędzie są porozrzucane zabawki, co cieszy moje oko. Oznacza to, że moja mała jest szczęśliwa.

3. Największym problemem jest…

Nie mam problemu. Jeżeli moje dziecko i mój mąż są zdrowi, to nie ma problemu. Nauczyłam się czerpać z życia szczęśliwe chwile i nie zamartwiać się. Gdy jesteśmy razem, wszystkie problemy możemy rozwiązać.

4. Najbardziej cieszy mnie…

uśmiech mojej córki, jej pierwszy ząbek, słowo mama… Wszystko mnie cieszy. Chyba doświadczenie mnie nauczyło, by cieszyć się z małych rzeczy.

5. Marzy mi się…

Moje marzenia się spełniły. Mam zdrowe dziecko, fantastycznego męża, fajne mieszkanie, dobrych ludzi wokół mnie. Czy oczekuję czegoś jeszcze? Chyba tylko tego, by się nic nie zmieniało.

6. Brakuje mi…

wolności! Niestety dziecko skraca tę wolność. Nie mogę robić wszystkiego, na co mam ochotę. Kiedyś uwielbiałam tańczyć do rana, dzisiaj niestety pierwsza uciekam do domu, by móc ucałować dziecko do snu. Niestety dziecko ogranicza wolność.

7. Mój idealny dzień…

jest codziennie. Staram się łapać jak najwięcej się da, wycisnąć z życia wszystko. Niestety czas szybko mija, ja mam już 30 lat, więc staram się nie przegapić żadnej chwili. By móc na starość usiąść i niczego nie żałować.

8. Chcę tu zostać…

gdzie jest moja rodzina. Czy to jest moje mieszkanie? Czy się stąd wyprowadzimy? Nie wiem. Chociaż troszkę tęsknię za rodzicami, brak mi ich na co dzień i troszkę do przyjaciół.

9. Macierzyństwo sprawiło, że…

dorosłam. Świat się zmienił i zmieniły się priorytety. Dzisiaj codziennie gotuję obiadki, cały dzień poświęcam dziecku. Stałam się zupełnie inna kobietą.

10. Od życia oczekuję…

więcej i więcej.

💟 💟 💟

Paulinę znajdziecie:

Zapowiedź, cel i wizję projektu Mama to JA! możecie znaleźć we wpisie Mama to JA! – cykl wywiadów z aktywnymi kobietami. Tymczasem inne wywiady z mamami – blogerkami będą pojawiały się sukcesywnie pod tagiem Mama to JA!.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top