3 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki

We wtorek 25.06.2019 odbyło się Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Oławie. Aktywne Oławianki spotkały się po raz trzeci w sali Oławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Po raz kolejny prawie 30 kobiet z Oławy i okolicy spotkało się, by we wspólnym gronie uczyć się od zaproszonych gości, poznać ciekawe kobiety i dać się poznać innym. Po pierwszym i drugim Spotkaniu, w których mogliście już czytać na blogu (Aktywne Oławianki – Pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Oławie i 2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki) nadszedł czas na Spotkanie ostatnie przed wakacjami.

Aktywne Oławianki, Fot. Agnieszka Dziądziak
Aktywne Oławianki, Fot. Agnieszka Dziądziak

Aktywne Oławianki

Aktywne Oławianki to inicjatywa, która ma zrzeszać aktywne kobiety z naszego regionu i nie tylko. Jesteśmy kobietami, które nie lubią stać w miejscu, stawiają na rozwój i współpracę. Jest nas 7 – Kamila Bartoszek, Ewa Januszkiewicz, Gosia Mycek, Edyta Wasiak, Alicja Igielska, Agnieszka Dziądziak i Agata Maśluszczak. Chcemy razem z innymi kobietami budować społeczność, która się wzajemnie wspiera, uczy i motywuje. Wierzymy, że w kobietach jest siła i moc, o którą warto dbać!

Plan był taki

Agenda wtorkowego Spotkania wyglądała następująco:

Agenda

I muszę przyznać, że tym razem idealnie zmieściłyśmy się w czasie! Jednak okazuje się, że osoba, która pilnuje czasu i z wyczuciem zwraca uwagę na jego respektowanie, jest niezwykle potrzebna! Wiele z nas spieszy się, mimo wszystko, do dzieci czy też innych obowiązków, a jak to kobiety, mamy potrzebę wygadania się. A gdy jeszcze towarzystwo i atmosfera spotkania temu sprzyja – ma się ochotę rozmawiać bez końca. 🙂 Dobrze jest jednak nie przeciągać struny i wyjść ze spotkania ze swego rodzaju niedosytem i chęcią powrotu. 🙂

Prelegent nr 1 – Mecenas Grażyna Górska

Pierwszym prelegentem Spotkania była Mecenas Grażyna Górska, prowadząca w Oławie Kancelaria Mediacyjna i Prawna Grażyna Górska. Pani Mecenas to ceniony i doświadczony mediator, założycielka i Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Cywilnych, właścicielka ww Kancelarii oraz stały mediator wpisany na listę mediatorów przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu, Opolu, Świdnicy i Sieradzu. Prowadzi mediacje w sprawach rodzinnych, głównie rozwodowych, pracowniczych, cywilnych, gospodarczych, szkolnych. Trener i szkoleniowiec, wykładowca na Wyższych Uczelniach, organizatorka corocznej ogólnopolskiej Konferencji mediacyjnej w Oławie, pasjonatka i miłośniczka mediacji jako metody rozwiązywania konfliktów.

Prelekcja na temat mediacji poprowadzona bardzo spokojnie, profesjonalnie, dająca poczucie, że mediacja to coś, do czego ma prawo każdy z nas. Okazuje się, że mediować można nie tylko z polecenia sądu, ale dużo, dużo wcześniej. Im szybciej, tym większe prawdopodobieństwo dojścia do porozumienia, a nawet uniknięcia drogi sądowej.

Grażyna Górska, Fot. Agnieszka Dziądziak
Grażyna Górska, Fot. Agnieszka Dziądziak

Osobiście po prelekcji mam wrażenie, że osoba mediatora musi być niesamowicie silna psychicznie. Nie wyobrażam sobie pracy z tak dużą ilością ludzkich emocji, które przecież muszą gdzieś znaleźć ujście, a mediator bywa ich katalizatorem. Chylę czoła.

Prelegent nr 2 – Agnieszka Dembny

Drugim prelegentem wtorkowego Spotkania była Agnieszka Dembny, która prowadzi Gabinet Psychoterapii Agnieszka Dembny.

Agnieszka Dembny to psychoterapeutka, pedagog i socjoterapeuta z wieloletnim stażem pracy. Pracuje integrując podejście systemowe i gestalt. Jako terapeutka i trenerka rozwoju umiejętności osobistych towarzyszy ludziom w ich przemianach, przywracaniu wpływu na własne życie i poszukiwaniu równowagi pomiędzy tym co znane i nieznane. Wykorzystuje własne doświadczenie i wiedzę pomagając ludziom w sposób świadomy korzystać z ich własnych umiejętności. Prowadzi warsztaty, grupy wsparcia, a także konsultacje i psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par. Jest pasjonatką natury, ludzi i świadomego rodzicielstwa.

Temat prelekcji były “Relacje z ludźmi – najistotniejsze wyzwanie codzienności“.

Agnieszka Dembny, Fot. Agnieszka Dziądziak
Agnieszka Dembny, Fot. Agnieszka Dziądziak

Prelekcja Agnieszki była inna niż poprzednie, bo bazowała na bezpośredniej interakcji z uczestniczkami. Zaangażowanie publiczności pokazuje, jak bardzo temat relacji, komunikacji jest ważny. Dziś jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, jak duże znaczenie mają kontakty z innymi ludźmi. Agnieszka w ciekawy sposób odpowiadała na pytania i opowiadała o wyzwaniach w relacjach dzisiejszych czasów.

Podsumowanie

Ale nasze aktywne spotkania to nie tylko wiedza, pochodząca od naszych ekspertów. To także integracja, wspaniała atmosfera i po prostu babskie spotkanie po godzinach. O integrację zadbała, jak zawsze niezastąpiona, Edyta, czyli Arty-Party Animator Wodzirej.

Arty Party, Fot. Agnieszka Dziądziak
Arty-Party Animator Wodzirej, Fot. Agnieszka Dziądziak

I jak możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu, zabawa była przednia! 🙂

Fot. Agnieszka Dziądziak
Fot. Agnieszka Dziądziak

A o nasze podniebienia zadbała Alicja, Alice in English Wonderland, która jest kobietą wielu talentów!

Fot. Agnieszka Dziądziak
Fot. Agnieszka Dziądziak

Największą nagrodą i motywacją do dalszych działań są uśmiechy uczestniczek kolejnych spotkań, wracające do nas na następne prelekcje i wspólne dyskusje.

Dziękujemy, że jesteście!

Fot. Agnieszka Dziądziak
Fot. Agnieszka Dziądziak

A my mimo bardzo wakacyjnej aury zakasujemy rękawy i już planujemy kolejne Spotkanie!

Obserwujcie stronę Aktywnych Oławianek, bo wydarzenie już wkrótce.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top