Mama to JA! #3 wywiad z Aleksandrą Załęską, autorką bloga Mama na wypasie

Aleksandra Załęska – z wykształcenia pedagog, z zawodu dziennikarz, z pasji blogerka, autorka bloga Mama na wypasie. Stąpa twardo po ziemi, ale często zdarza się jej mieć głowę w chmurach. Od sześciu lat szczęśliwa żona, a od czterech lat przeszczęśliwa mama Janka. Lubi jeździć na rowerze, czytać książki, oglądać siatkówkę i robić kilka rzeczy na raz. Pedantka, która lubi mieć porządek w domu, papierach i w życiu.

Aleksandra Załęska
Aleksandra Załęska

 

1. Zamieszkałam w…

w Radomiu, bo jest to miejsce mojego urodzenia. Tu są moje korzenie i pomimo krótkiej przygody ze studiami w Lublinie, nie mam zamiaru stąd wyjeżdżać. Może i jest to miasto małe i jak niektórzy twierdzą bez perspektyw, ale ja je lubię, za jego klimat.

2. Gdy dzieci się nudzą…

to idziemy na spacer, wyciągamy rowery i jedziemy na wycieczkę rowerową. Generalnie organizuję wtedy synowi aktywnie czas. Jeśli pogoda nie pozwala na aktywność na zewnątrz, wówczas wyciągamy klocki i budujemy z nich miasto lub sięgamy po książki i czytamy.

3. Największym problemem jest…

choć nie wiem, czy można to w kwestii problemu rozpatrywać, jest fakt, że nie mogę dać synowi rodzeństwa. Niby już pogodziłam się z myślą o tym, że syn będzie jedynakiem, ale jednak cały czas we mnie to siedzi. Zwłaszcza, kiedy widzę rodzeństwo bawiące się wspólnie. Boli za każdym razem, gdy widzę taki widok. Dla mnie to duży problem, bo chciałabym mieć gromadkę dzieci, ale niestety nie jest mi to dane.

4. Najbardziej cieszy mnie…

może to obiegowy frazes, ale najbardziej cieszy mnie to, że jesteśmy zdrowi. Poza astmą u syna, którą mamy na razie pod kontrolą, cieszymy się zdrowiem, choroby nas omijają. Dzięki temu możemy cieszyć się wieloma aktywnościami, jak na przykład wycieczkami rowerowymi, grą w piłkę czy wspólnie spędzonym czasem.

Lubię też, kiedy za oknem świeci słońce i mogę wygrzewać się w jego promieniach. Cieszy mnie również widok nadmorskich plaż i fal. To pozwala mi zrelaksować się i naładować pozytywną energią.

5. Marzy mi się…

wyjazd do Hiszpanii. 🙂 Od zawsze chciałam tam pojechać, zobaczyć Madryt, Barcelonę, Sewillę czy Walencję. Chciałabym na własne oczy zobaczyć Pałac Alhambra, Alkazar czy Katedrę Najświętszej Marii Panny w Sewilli.

6. Brakuje mi…

obecnie mam wszystko to, co zawsze chciałam mieć. Kochającego męża, wspaniałego syna, dom z ogródkiem. Owszem mogłabym powiedzieć, że brakuje mi pieniędzy, mogłoby ich być więcej. Ale na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć, że czegoś bardzo mi brakuje. Bardziej mogę powiedzieć, że brakuje mi kogoś – drugiego dziecka, ale to jest coś, co w tym momencie jest dla mnie nie do przeskoczenia.

7. Mój idealny dzień…

spanie co najmniej do 10:00, później śniadanie do łóżka, oczywiście złożone z ulubionych bułeczek i twarożku. 🙂 Siedzenie w łóżku do południa i czytanie książek z synem lub granie w gry planszowe. Później czas dla siebie na fryzjera, kosmetyczkę, może jakieś zakupy w galerii? Rodzinne wyjście do kina, na salę zabaw, trampoliny itp. A potem romantyczna kolacja we dwoje. 🙂

8. Chcę tu zostać…

bo na razie nie wyobrażam sobie życia gdzie indziej. Pewnie, gdybym była przyparta do muru, spakowałabym walizki i wyjechała, przyzwyczajając się do innego miejsca. Ale na chwilę obecną nie mam zamiaru wyjeżdżać, bo naprawdę lubię to miasto.

9. Macierzyństwo sprawiło, że…

odnalazłam w sobie pewność siebie. Macierzyństwo zmieniło całkowicie i pokazało, że potrafię walczyć ze swoimi słabościami. Stałam się bardziej pewna siebie i postawiłam przede wszystkim na swój rozwój. Pozwoliło mi także dostrzec, że zdrowy egoizm czasem jest słuszny. Nauczyłam się również, że można zrobić coś z niczego, a placuszki można podać na miliony sposobów, byle tylko dziecko zjadło. 🙂 Macierzyństwo nauczyło mnie, że można kogoś kochać wielką, bezwarunkową miłością.

10. Od życia oczekuję…

szansy do wykazania się, przyjemności, wzlotów i upadków, ciekawych doświadczeń.

 

💟 💟 💟

Olę znajdziecie:

Zapowiedź, cel i wizję projektu Mama to JA! możecie znaleźć we wpisie Mama to JA! – cykl wywiadów z aktywnymi kobietami. Tymczasem inne wywiady z mamami – blogerkami będą pojawiały się sukcesywnie pod tagiem Mama to JA!.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top