6 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki

Aktywne Oławianki spotkały się w listopadzie już po raz szósty! W Centrum Sztuki w Oławie ponownie królowała czerwień, szpilki i kobiece postrzeganie świata. Czy to źle? Nie! To bardzo, bardzo dobrze! 

Prelekcje

Jak na każdym spotkaniu, również i na tym, odbyły się dwie prelekcje. Pierwszą z nich pt. “Jak mówić po angielsku, czyli język obcy jako narzędzie w biznesie” poprowadziła dla nas Alicja Igielska. Alicja jest nie tylko współzałożycielką naszej aktywnej inicjatywy, ale przede wszystkim jest trenerką, tłumaczką i lektorem języka angielskiego z wieloletnim stażem. Jak sama mówi – “gadać” uczy już od 14 lat, a od pięciu w swojej własnej szkole – Alice in English Wonderland.

Alicja podała nam nie tylko kilka bardzo ciekawych narzędzi, czy też zaproponowała pomocne strony angielskich instytucji wspierających naukę języka angielskiego. Przede wszystkim zwróciła naszą uwagę na to, że ucząc się języka obcego, nie powinniśmy postrzegać go jako OBCY, czyli problematyczny. Język to coś, co można i trzeba oswoić. Jak? Nie od razu. Powoli. Krok za krokiem i ziarnko do ziarnka. A najważniejsze – to próbować!

Alicja Igielska
Alicja Igielska

Druga prelekcja to Magdalena Godzik-Janiuk, z którą nie tak dawno miałam przyjemność przeprowadzić wywiad. Magda, jako Personalna Kreatorka Stylu, architekt zmian i przedsiębiorca opowiedziała nam bez ogródek o swoich przedsiębiorczych porażkach. Przede wszystkim jednak, na swoim własnym przykładzie, pokazała nam, co w biznesie, jakimkolwiek projekcie czy przedsięwzięciu jest naprawdę ważne.

Biznesu nie można robić tylko i wyłącznie dla pieniędzy (może sprawdza się to u mężczyzn, ale na pewno nie u kobiet). Biznes to ciągłe działanie, w którym nie możemy polegać tylko na emocjach. Paradoksalnie jednak trzeba umieć znaleźć w nim cząstkę siebie. Co to znaczy? To znaczy, że trzeba próbować tak długo, aż znajdzie się coś, co najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Nie odtwarzaj, ale rób swoje. Znajdź swój biznes, swoją pasję. A najważniejsze – zrób plan, w którym zawrzesz swoją wizję, misję i wartości. Bo żeby robić biznes, trzeba wiedzieć dlaczego, po co i z kim.

Magda Godzik-Janiuk
Magda Godzik-Janiuk

I nie tylko!

Ale prelekcje to nie wszystko! Poza nimi czekały także przepyszne przekąski, które raz jeszcze wyszły spod rąk naszej utalentowanej Alicji. Ci, co nie próbowali, muszą uwierzyć na słowo – ślinka ciekła na sam widok! 😀 Albo po prostu przyjdźcie na kolejne spotkanie i spróbujcie sami!

Najważniejszym jednak, co czekało nas wszystkie na spotkaniu, były rozmowy i nawiązywanie nowych lub zacieśnianie dotychczasowych kontaktów. I po raz pierwszy zdarzyło się nam siedzieć w kole! Może brzmi mało poważnie, ale znów – uwierzcie! – wrażenie było niesamowite, jedyne w swoim rodzaju!

To MY!
To zasłuchane MY!

Nasze spotkania to ogromna dawka pozytywnej energii. Niektóre panie przyznają, że zaprosiła je koleżanka, przyjaciółka, sąsiadka, a nawet córka. Przychodzą raz i zostają z nami na dłużej. To miejsce dla każdej z nas. Przyjdź i przekonaj się sama!

Dyskusje
Dyskutujemy!

P.S.

Jeśli Cię zainteresowałam, to koniecznie zapisz w kalendarzu następującą datę – 11 grudnia 2019! To właśnie wtedy o godz. 17:45 spotykamy się po raz siódmy (!) w Centrum Sztuki w Oławie! Tutaj znajdziesz bezpośredni link do wydarzenia – > 7 Świąteczne Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki.

A jeśli tym wpisem nie przekonałam Was jeszcze do wzięcia udziału w kolejnym spotkaniu, możecie podpatrzeć w następujących wpisach, jak było na poprzednich spotkaniach.

Aktywne Oławianki – Pierwsze Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych w Oławie

2 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki

3 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki

4 Spotkanie Kobiet Przedsiębiorczych – Aktywne Oławianki

Tymczasem kolejne spotkania już niedługo, dlatego obserwujcie naszą stronę na FB! Do zobaczenia wkrótce!

Aaaa… A na pierwszym zdjęciu aktywna ja w obiektywie Szyszka Fotografia. 😀 No po prostu nie mogłam się oprzeć temu zdjęciu. Jak to na mamę przystało, na moich zdjęciach królują moje dzieci, a siebie samej mam jak na lekarstwo. 😉 Dlatego Ania dzięki Ci za to zdjęcie! :*

Takie cudeńko dostała każda obecna od Homehood!
Takie cudeńko dostała każda obecna od HomeHood (naturalnie mówię o pudełku z zawartością, nie o bobasie ;-))!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top