Wielka Wymiana Książkowa “Przeczytaj i Podaj Dalej” vol.6

Odkąd pamiętam – uwielbiam książki. Jest ich u mnie sporo i często. Bez książki, czy to w formie papierowej, czy elektronicznej po prostu się z domu nie ruszam. A że tanią inwestycją nie są, do biblioteki czasem mi nie po drodze, zainteresowała mnie inicjatywa Wielkiej Wymiany Książkowej “Przeczytaj i Podaj Dalej vol.6.

Gwoli wprowadzenia

Wielka Wymiana Książkowa “Przeczytaj i Podaj Dalej” vol.6 to inicjatywa organizowana po raz 6 przez dwie blogerki: Magdalenę Erbel z bloga http://savethemagicmoments.pl we współpracy z Dagmarą Sobczak z bloga http://socjopatka.pl. Wymiana polega na wymianie. 😁 Wymieniamy się ogólnopolsko, płacimy tylko za przesyłkę. Wszelkie szczegóły możecie znaleźć TUTAJ, TUTAJ lub TUTAJ.

Chętnie wymienię

W swojej biblioteczce stety/niestety większość książek mam w języku niemieckim lub angielskim. Lubię łączyć przyjemne z pożytecznym. Tzn. czytać i utrwalać, uczyć się języka. To piękna nagroda za lata pracy moc przeczytać coś w rodzimym języku autora.

Jednakże na potrzeby Wymiany znalazłam u siebie kilka pozycji po polsku, które chętnie wymienię na coś, czego jeszcze nie przeczytałam.

1. Obca + Podróżniczka + Uwięziona w bursztyn ie – WYMIENIONE

Te trzy pozycje to 3 początkowe części z serii Outlander autorstwa Diany Gabaldon. Akcja rozgrywa się w teraźniejszości i przeszłości, do której tytułowa bohaterka Claire (Obca) trafia przez totalny przypadek. Wartka akcja, piękne opisy, spora dawka humoru, wszystko przeplatane rodzącym się romansem. Można utknąć na dłużej, choć czyta się szybko. Dlaczego można utknąć? Bo wciąga, a części jest aż 8,kolejna w drodze i żadna nie kończy się po 100 stronach! Dla mnie bomba. 😁

2. Intruz Stephanie Meyer

Jest to pozycja obowiązkowa dla fanów autorki. Inny od “Zmierzchu”, aczkolwiek także zawiera romans, elementy fantastyczne i wciągającą historię, która prowokuje do myślenia. Mi się czytało bardzo dobrze, szybko. Obok takich historii nie potrafię przejść obojętnie, w którymś momencie zawsze doprowadzają mnie do łez.

3. Aminata. Siła miłości, autor Lawrence Hill

Jak już wspomniałam wcześniej – uwielbiam historie osadzone w przeszłości. Teraźniejszość jaka jest, każdy widzi. Ale przeszłość to coś, co mnie w pewnym sensie fascynuje. A jeszcze gdy dana książka opowiada wciągającą historię, opartą na faktach, dotykając prawdziwej historii… Mhm, tonę w takiej lekturze na dłużej. Aminata to opowieść jeszcze o czasach niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. Historia, która doprowadza do łez, sprawia, że cierpi się i przeżywa wraz z bohaterami. Nigdy i nikogo nie powinny dotykać tragedie niewolnictwa. Ta książka nie pozwala przejść obok tematu obojętnie.

4. Cudowny chłopak – WYMIENIONY

Chyba niewiele jest osób, które o tej książce i filmie, nakręconym na jej podstawie, nie słyszało. Piękna, wzruszająca, chwytająca za serce, wyciskająca łzy. Łzy bezsilności, żalu nad losem niewinnego dziecka. Ale także łzy radości i wiary w ludzi i dobro tego świata.

6. Miasto i psy, autor Mario Vargas Llosa

Kilka razy próbowałam się już przekonać do literatury iberoamerykańskiej. To jest moje kolejne podejście. Nieudane. Nie będę się krygować i powiem wprost – nie przebrnęłam przez tę książkę. Dlatego też nie będę pisać, o czym jest, bo wi tyle, co z opisu na okładce lub w internecie. Też tak czasem macie, że po pierwszych kilku stronach stwierdzacie, że to nie dla Was i nie dacie rady? Czytacie na siłę, czy odkładacie? Ja kiedyś czytałam, dziś stwierdzam, że szkoda mi na to czasu. Jest tyle innych książek i historii, które również czekają na przeczytanie. 🤓

Podsumowując

Każda z książek czytana była przez mnie raz (rzadko wracam po kilka razy do tej samej książki). Niektóre z nich wypożyczałam również do przeczytania innym osobom (czyt. mamie czy babci). Jednakże mimo tych dwóch faktów zachowane są w naprawdę dobrym, jeśli nie bardzo dobrym stanie. Nie posiadają plam, zagięć, zakreśleń czy zbędnych napisów/ podpisów. Mimo dzieci w domu swoich książek bronię jak lwica. 😉 W razie zainteresowania mogę zrobić i przesłać dodatkowe zdjęcia.

24 thoughts on “Wielka Wymiana Książkowa “Przeczytaj i Podaj Dalej” vol.6”

  1. Coś ode mnie za cudownego chłopca?
    Jojo Moyes „We wspólnym rytmie”
    Mitch Albom „Zaklinacz czasu”
    Leslye Walton „Osobliwe i cudowne przypadki Avy Lavender”
    Jay Asher „Światło”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top