ZOO Lubin – to lubię! | pomysł na weekend

ZOO Lubin, a dokładnie Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie przyciągało nas już chyba od roku. Do tej pory wybieraliśmy góry, ale z maluchem w wózku góry muszą jeszcze poczekać.

Spod Oławy do Lubina jedzie się około godziny. A że my najczęściej wyjeżdżamy około południa, to godzina jest idealna na drzemkę. 😀 I tym sposobem tego dnia znalazła się godzinka dla nas, dorosłych. Na pogaduchy albo na kontemplowanie niezwykłej dla nas ciszy i spokoju. 😉

To idziemy!
To idziemy!

Choć parking tuż przy Parku (my parkowaliśmy w pobliżu MPWiK) jest dość spory, to gdy przyjechaliśmy, zaledwie kilka miejsc było wolnych. A to dlatego, że akurat tego dnia w Parku odbywało się wydarzenie pt. “Parkowa biblioteka”. Dlatego wybierając się tu, może warto sprawdzić, czy akurat nie odbywa się jakiś event. Aczkolwiek my byliśmy mile zaskoczeni (że w Parku odbywa się jakieś wydarzenie dowiedziałam się dopiero w aucie, gdzie miałam chwilę, żeby poczytać o Lubinie). 🙂

Park Wrocławski

Park Wrocławski w Lubinie to połączenie parku, niewielkiego zoo, zagrody ze zwierzętami gospodarskimi i ogromnego placu zabaw. Ponoć kiedyś to miejsce nieszczególnie przyciągało. Dziś jest totalnie odwrotnie.

Dzisiaj tuż przy wejściu, a dokładnie u ochrony, można dostać darmową grę terenową. Gra polega na odnalezieniu dedykowanych skrytek z zagadkami. Następnie należy rozszyfrować zagadki i ułożyć hasło z odnalezionych literek. Nasze dzieci dość szybko straciły zapał do rozwiązania gry. Nie bardzo widziały sens w zabawie. Samo odgadnięcie hasła nie było dla nich wystarczająco ciekawe. My nie naciskaliśmy i po prostu poszliśmy się cieszyć ich zachwytem. Bo samo odkrywanie Parku i jego mieszkańców było dla dzieciaków ekscytujące.

Może zagramy?
Może zagramy?

Park jest naprawdę ogromny. Jest tu szlak ptaków (zielony) i szlak dinozaurów (czerwony). My nie trzymaliśmy się kurczowo żadnego ze szlaków, tylko podążaliśmy za dziećmi. Tym razem to one wytyczały szlak. 🙂 I było naprawdę sympatycznie.

gdzie by tu najpierw?
gdzie by tu najpierw?

Nasze dzieci swoje kroki pewnie kierowały przede wszystkim w stronę dinozaurów. Widziały je już z głównej drogi, więc nie mogły się doczekać aż zobaczą je z bliska. W parku można znaleźć 14 replik dinozaurów, niektórych o naprawdę pokaźnych rozmiarach.

Diplodok?
Diplodok?

Oddinozaurowych atrakcji tu nie brakuje. Dzieci mogą się schować np. w jaju. 🙂

Kto się zmieści? :-)
Kto się zmieści? 🙂

ZOO Lubin

W Parku Wrocławskim znajdziesz zoo, znajdujące się pod zarządem Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Istnieje ono tu od 2014 roku, a od września 2017 roku jest samodzielnym ogrodem zoologicznym.

ścieżki do wyboru
ścieżki do wyboru

W zoo żyje przede wszystkim wiele gatunków ptaków. Nie spotkasz tu lwa, tygrysa, czy niedźwiedzia, ale za to możesz do woli podziwiać np. orły, sowy, bażanty (w wolierach), czy też swobodnie przemierzającego parkowe ścieżki pawia.

Jest i on!
Jest i on!

Znajduje się tu także zagroda ze zwierzętami gospodarskimi, między innymi z kozami, owcami, kucami szetlandzkimi i alpakami.

Małe kózki są nie lada atrakcją :-)
Małe kózki są nie lada atrakcją 🙂

Centrum Edukacji Przyrodniczej

Centrum Edukacji Przyrodniczej oprócz dbania o zwierzęta mieszkające w parku prowadzi także edukację przyrodniczą. W ofercie Centrum znajdują się prelekcje i warsztaty dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Pamiętaj!
Pamiętaj!

W dniach 20 – 21 sierpnia oraz 10 – 11 września 2022 roku będzie się odbywał tu np. Kiermasz Rozmaitości, gdzie promowane są produkty regionalne i lokalne, zielarstwo, produkty ekologiczne, a także rękodzieło artystyczne i wytwory rzemiosła. Może warto się wybrać? 🙂

Jednym zdaniem

To był bardzo, ale ot bardzo udany wyjazd! Nie dość, że dzieci miały, co roić, zwiedzać, podziwiać i eksplorować, wybiegały się w parku, wzięły udział w organizowanych akurat tego dnia warsztatach dla dzieci, to jeszcze na koniec wyskakały się na ogromnym placu zabaw. I podczas gdy ja karmiłam i przewijałam Marcysię, oni szaleli na “placu zabawy”, jak to mówi nasz 3latek. 🙂

Na miejscu działa także kawiarnia, więc znajdzie się tu coś na ząb i coś dla spragnionych.

Myślę, że Lubin to naprawdę fajny kierunek, jeśli masz małe dziecko lub dzieci na pokładzie. Ścieżki, asfaltowane, nadają się idealnie na spacery z wózkiem. Tym bardziej, że wejście na teren parku i jego zwiedzanie jest darmowe. 😀

 

A ku ku! :-D
A ku ku! 😀

Bardzo obszerne opisy, co, jak i gdzie w Lubinie znajdziesz również na blogu Agnieszki i Krystiana Wolnym Krokiem –Park Wrocławski w Lubinie – darmowa ptaszarnia, mini zoo oraz dinozaury, a także u Magdy i Jacka Zbieraj się – LUBIN PARKAMI STOI – PARK WROCŁAWSKI I PARK LEŚNY.

Podobne wpisy

Jeśli szukasz innych pomysłów na miejsca dla dzieci w Oławie i okolicy, może zainspiruje Cię jakieś inne miejsce, w którym mieliśmy przyjemność już być? Zajrzyj!

Poniżej znajdziesz bezpośrednie linki do kilku miejsc, w których możesz z dziećmi spędzić czas. Edukacyjnie, miło albo z mniejszym lub większym zaangażowaniem ze strony rodzica. 😉

Jaskinie Niedźwiedzia z dziećmi

Srebrna Góra | Forty

Małe Ranczo Kaprysek

Muzeum Wsi Opolskiej

Zoo Opole

Krośnice i kolejka wąskotorowa

Centrum edukacyjno – turystyczne CET Naturum

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej

Termy Jakuba – basen letni

Sala Babyboom w Oławie

Campus Domasławice

P.S.

A jeśli spodobał Ci się dzisiejszy wpis lub któryś z poprzednich, może już nie raz skorzystałaś z tego, co u mnie znalazłaś, możesz postawić mi symboliczną kawę. 🙂 Każda kawa to bezcenna dla mnie wskazówka, że to, co tu piszę, przydaje się innym. A każde słowo uznania i choćby symboliczne “dziękuję” uskrzydla jak nie wiem co. 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top