Taki to był rok!

Rok 2019 definitywnie dobiegł końca kilka miesięcy temu. Niektóre sprawy się skończyły, jedne będą toczyć się dalej, a i pewne nowe się rozpoczęły lub rozpoczną. Dziś zrobię coś, czego nie robiłam nigdy w życiu.

2019

Rok 2019 był rokiem pełnym prawdziwych wyzwań. To rok, kiedy narodziło się (samo ;-)) nasze trzecie dziecko. To taki rok, gdzie nasza rodzina musiała nauczyć się żyć w piątkę. Gdzie my, ja i mąż, musieliśmy się nauczyć naszych dzieci na nowo. I nie, ta nauka sie nie skończyła. Ona cały czas trwa, bo nasze dzieci rosną, dojrzewają, zmieniają się.

Nasze życie po raz kolejny (choć mogłabym też powiedzieć, że po raz trzeci) wywróciło się do góry nogami.

Cudo
Cudo

Warsztaty i spotkania dla rodziców

Tutaj chciałabym podsumować, co udało mi się zorganizować w ubiegłym roku. Były to mianowicie:

  1. 25go kwietnia 2019 odbyło się Pierwsze Spotkanie Aktywnych Oławianek, które miałam przyjemność współtworzyć. Pośród Aktywnych Oławianek spotkałyśmy się w ubiegłym roku aż 7 razy! A już niedługo Aktywne Oławianki będą obchodzić pierwszą rocznicę istnienia!
  2. W ramach współpracy z Centrum Sztuki w Oławie zorganizowałam 4 konkursy w związku z ofertą oławskiego kina pt. Kino Malucha.
  3. Przez prawie cały lipiec i sierpień dzięki programowi mikrograntowemu Aktywna Oława, mamy w Oławie mogły raz w tygodniu bezpłatnie brać udział w zajęciach fitness dla mam.
  4. Zorganizowałam 7 warsztatów dla rodziców, w tym zaledwie jeden z nich był odpłatny, dwa były charytatywne. O niektórych z tych spotkań możecie poczytać na blogu, np. tu: Pozytywna komunikacja z dzieckiem – trudne sytuacje?, Pozytywna komunikacja – bunt dwulatka.
  5. W dniach 1-3 sierpnia razem z Olą Witkowską (KarmiOlka) zorganizowałyśmy w Centrum Sztuki w Oławie Światowy Tydzień Promocji Karmienia Piersią.
autorki całego zamieszania
autorki całego zamieszania

Inne?

Jeszcze będąc w ciąży z Miłoszem nieopatrznie zgodziłam się, że przetestuję pieluchy wielorazowe. Stawiałam opór. Niestety chyba za słabo. 😉 I jakoś latem w końcu je przetestowałam. Przez dwa tygodnie zbierałam swoje wrażenia i opisałam je w dwóch osobnych wpisach, tydzień nr 1 i tydzień nr 2.  I nie cały czas, ale pieluchy wielorazowe towarzyszą nam do dziś.

Ubiegłoroczny czerwiec postanowiłam uczynić miesiącem taty. Z uwagi na to, że ojcowie często schodzą w rodzicielstwie na drugi plan, a nie powinni. Chciałam pokazać, że tata jest naprawdę ważną częścią dziecięcego świata i potrafi się rewelacyjnie sprawdzać. Czasami wystarczy naprawdę chcieć. Zajrzyjcie koniecznie do wywiadów z cyklu Czerwiec miesiącem TATY!

Fot. pixabay
Fot. pixabay

Ale pojawiły się u mnie również kobiety. Na przełomie czerwiec-wrzesień powstało 10 wywiadów z kobietami, autorkami różnych blogów. Cykl #mamatoja to wywiady z aktywnymi na różnych polach kobietami. Pośród nich pojawiły się między innymi Ania Chomiak (Nieidealnaanna), a także Ola Załęska (Mama na wypasie) oraz inne wspaniałe dziewczyny.

Szkoła językowa

A że tego wszystkiego było mi mało, to nawiązała się współpraca ze Centrum Językowe El Dorado – Poland. Gdzieś chyba wspominałam, że z zawodu jestem nauczycielem języka niemieckiego. Nie? 😉 Mimo, że w szkole publicznej nigdy nie uczyłam, nie wspominając o praktykach, i zatrudniłam się w korporacji, to jakoś mnie do tego nauczania dziwnie czasem ciągnie. 😉 I stąd można mnie czasem spotkać w okolicy oławskiego rynku i na korytarzach El Dorado.

To właśnie szkoła użyczyła nam swojej przestrzeni na organizację anielkowych urodzin. Gdybyście nie czytali wpisu, a byli zainteresowani taką organizacją własną, to możecie poczytać TU.

Coś jeszcze?

Hmm… chyba najtrafniejszym podsumowaniem tego roku będzie, gdy napiszę, że ten rok nie raz nas zaskoczył. Czasem pozytywnie, czasem negatywnie. Niczego nie żałuję. Cieszę się, że tak dużo udało mi się zrobić, zdziałać. Że dzieci zdrowo (katary, kaszle, itp się nie liczą!) rosną, rozwijają się, uczą nowych umiejętności. Poznałam wielu nowych, niesamowitych ludzi. Niektórych “starych” znajomych poznałam bliżej. Nawiązały się jakieś nitki, niteczki współpracy, które mam nadzieję w przyszłości zaowocują.

Nie nudziliśmy się. O nie. 🙂

Jeśli byliście ze mną, z nami przez ten rok – dziękuję. Dziękuję i proszę o więcej. 😉 Bądźcie z nami, a ja obiecuję, że zrobię, co w mojej mocy, żeby było jeszcze lepiej. A gdybyście mieli sugestie – śmiało dawajcie znać! Wiecie, gdzie mnie szukać. 🙂

Fot. Marta Jankowska Fotografia Naturalna
Fot. Marta Jankowska Fotografia Naturalna

P.S.

Bym zapomniała! Rok 2020 szykuje się pod znakiem wielu zmian! Akademia Rodzica, Fundacja, praca, żłobek, szkoła i wiele innych, o których będę Was stopniowo informować. Co by nikogo nie przestraszyć. 😉

A poniżej kolejna nowość. Jak Wam się podoba? 🙂 Bo mi bardzo! Dziękuję Aniu!  Agencja Marketingowa KREO!

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top